Sağlık Bilgi Kaynağı

Vajina Daraltma Ameliyatı

0 662

Lazer veya lazer kesi ile meydana getirilen operasyonlar estetik kaygıların giderilmesi ya da cinsel haz için yapılır. Daha iyi sonuç alınabilmesi için  kasların onarılarak tamir etmeye ihtiyaç duyar. Vajina doku bölümünde bulunan operasyonlar son derece iyi sonuç veren ameliyatlardır. Yine cerrahi operasyon getiren bu tür vakalarda vajina idrar torbası, rahim ya da bağırsakta sarkma gibi problemler. Operasyonlar Lokal anestezi ya da genel anesteziyle yapılır. Dikişler kendiliğinden kapandıktan sonra gerekmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yapılan Jinekolog muayenesinde genişliğin ne kadar daraltılacağı, bireyin cinsi organının Balkon, Partnerin cinsel organı bunların çoğu yerin epey tamamı bir arada değerlendirilir. Kişinin kendi genital organı Partnerine oranla daha minik ya da büyükse Vajina daraltma ameliyatı ile bireyin vajinası Partnerine uygun orantılarda şekilde revize edilir.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanın geçmişte geçmişinde geçirdiği rahatsızlıklar ve kullandığı ilaç hakkında doktorun bildirilmesi gerekir. Düzenli kullandığı ilaç varsa, voltaj ilacı gibi bunların kontrollü bir halde nasıl devam edilmesine gerek. Ayrıca ameliyattan 10 gün önce aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınılmalıdır. Minimuma iner Ameliyat ortamında vajına dudakta yapacağınız minimuma iner. İlgili Link: Vajina Kasılması Nedir?

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajina Tıbbi Operasyonları estetikten çok fonksiyonel bir ameliyattır. Yaklaşık 45 dakika sürmektedir.  Yine vajina idrar torbası, rahim ya da bağırsakta sarkma şeklinde problemler yaşayan kişilerde cerrahi operasyon getiren bu tür  operasyonlar Lokal anestezi ya da genel anesteziyle yapılır.

Ameliyat sonrası kişiler aynı gün içinde hastaneden taburcu olabiliyorlar. Dikişler eriyene kadar geçecek olan bir haftalık süreçte pamuklu ped kullanmalıdır. Hastanın ayakta banyo alması ya da küvete girmemesi önermektedir. Özellikle büyük abdest sonrası temizliği önden arkaya doğru yapılmalı. İlgili Link: Vajinal Mantar Enfeksiyonu Nedir ?

Pansumanlarda aynı şekilde aksatılmadan yapmalıdır. Fazla ağır kaldırmamalı, doktorun verdiği vajina düzenleyici deva da tertipli olarak kullanılmalıdır Hastanın bir ay kadar cinsel ilişkiye girmemesi gerekiyor

Komplikasyonları

Cerrahi İşlem esnasında kişilerde ortaya çıkabilecek zararlara “komplikasyon” olabileceği belli bir gerçektir. Ancak doğru merkez seçimi bu tür problemlerin görülme sıklığı minemize edilmektedir.

Vajina Daraltma Ankara

Vajina Daraltma Ankara operasyonları Vajina genişliğe bağlı lazer kesi yahut cerrahi operasyonlarla yapılır. Doktor tarafından yapılan detaylı muayene sonrası vajinadaki bu sarkma dereceleri saptanır. İlerleyen derecede sarkma, idrar kaçırma gibi durumlar genetik problemlerde cerrahi müdahale gereklidir.

Tüm  jenital estetik ameliyatlarda olduğu gibi vajina daraltma ameliyatı için de Cerrahin bilgi  tecrübesi  önemli unsurdur. Ayrıca tabip ile kurduğunuz iletişiminin iyi olması da ameliyattan beklentilerinizi net olarak anlamanız gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.