Sağlık Bilgi Kaynağı

Travocort Krem

0 500

Travocort krem egzama ve mantar tedavisinde Kullanılan kremdir. Bunun yanında sivilce tedavisi içinde sıkça tercih edilir. Yapılan araştırmalar neticesinde kremin birçok cilt rahatsızlığı üzerinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle kaşıntılı egzamadan şikâyetçi olan hastalar bu kremi kullandıkları zaman oldukça etkili olan sonuçlar almışlardır.

Kremin doktor kontrolü altında kullanılması ise mecburidir. Bunun nedeni oldukça etkili bir krem olmasına karşın alerjisi olan kişilerde oldukça ciddi yan etkiler ortaya çıkartabilmesidir. Bilinçsiz bir şekilde ve doktor tavsiyesi olmadan kullanımı son derece sakıncalı olabilir. Ayrıca kremden maksimum fayda sağlanması için doğru oranda ve doğru süre ile kullanılması gerekir.

Travocort Krem Nedir?

Travcort krem içerdiği aktif bileşenler sayesinde iltihaplara neden olan kimyasalları baskılayarak etkisini gösterir. Bunun yanında antimikrobiyal aktiviteye sahiptir. Krem genel olarak mikrobik olan enfeksiyonların, inflamasyonları ve diğer cilt rahatsızlıklarının tedavi edilmesi için kullanılır.

Travocort Krem Hangi Rahatsızlıkların Giderilmesinde Kullanılır?

Travocort krem yapısı gereği birçok farklı cilt rahatsızlığının tedavisinde etkilidir. En sık kullanıldığı alanlar içerisinde ise mantar ve egzama rahatsızlıkları gelir. Oldukça ağır iltihabi şekilde devam eden yüzeysel mantar enfeksiyonların başlangıç veya ara tedavisinde son derece etkin rol oynar. Aktif bileşenleri sayesinde birçok farklı yüzeysel mantar rahatsızlığına karşı son derece etkilidir. Maya mantarları, dermotifler ve mayalara neden olan organizmalar bu krem sayesinde etkisiz hale getirilir ve hasta sağlığına kavuşur.

Travocort Krem Yan Etkileri Nelerdir
Travocort Krem Yan Etkileri

Krem derideki iltihabi ve alerjik durumlarda ortaya çıkan sızı, kaşıntı ve yanma şikâyetlerinin ortadan kaldırılmasında en sık tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. El ve ayak parmaklarının aralarında oluşan mantarlara fayda sağlar. Bunların yanında genital bölgede oluşan mantar rahatsızlıklarını da son derece etkili bir şekilde tedavi eder. Sivilce tedavisinde de sıkça tercih edilen krem özellikle iltihaplı olan sivilcelerde fayda sağladığı görülmüştür.

Vücutta oluşabilecek olan pişikler içinde sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Çok ciddi bir rahatsızlık olan ve insanların günlük hayatını son derece olumsuz etkileyebilen egzama rahatsızlığı da yine bu krem sayesinde şifa bulur. Ancak çok etkili olan bu ilacın mutlaka doktor kontrolü altında kullanılması şarttır. Bilhassa genital bölgede kullanılacaksa doktor mutlaka başvurulmalı ve doktor tarafından belirlenen doz asla aşılmamalıdır.

Travocort Krem Nasıl Kullanılır?

Travocort Krem mutlaka doktor tarafından belirtilen şekilde ve belirtilen dozda kullanılmalıdır. Doz aşımı durumunda istenmeyecek sonuçlar doğabilir. Doktor ile ortak hareket edilerek en geç iki hafta sonunda kremin kullanımı sona erdirilmelidir.

Bu aşamadan sonra tedaviye başka bir krem ilaç ile devam edilip edilmeyeceği ise doktor belirler. Özellikle genital bölge ve kasıkta kullanımı sırasında doktora mutlaka danışılmalı ve kulaktan dolma bilgileri ile hareket edilmemelidir.

Çocuklarda Kullanımı

Doktor tavsiyesi üzerine ve son derece dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Herhangi bir yan etki görülmesi halinde ise en yakın sağlık kuruluşuna zaman kaybetmeden başvurulması gerekir.

Hamile Ve Emziren Kadınlarda Kullanımı

Kişilerde gebelik hali söz konusu ise bu durum mutlaka doktora bildirilmelidir. Çünkü doktor, bu ilacı reçete ederken hamilelik halini göz önünde bulunduracaktır. Gebeliğin ilk üç ayında krem kullanımı doktorlar tarafından tavsiye edilmez. Sonraki dönemlerde kullanılacaksa da bu durum mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır.

Emzirme döneminde kullanımı içinde doktor görüşü almak son derece önemlidir. Doktor tarafından kremin kullanılması uygun görüldüğü takdirde krem asla göğüslere uygulanmamalıdır. Ayrıca emzirme döneminde geniş alanlarda kullanımı da uygun değildir.

Araç Ve Makine Kullanımı

Kremin araç ve makine kullanımına dair herhangi bir bilgi mevcut değildir. Yani krem araç ve makine kullanımı konusunda herhangi bir etkiye sahip değildir.

Böbrek Ve Karaciğer Yetmezliğinde Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Böbrek ve karaciğer yetmezliği son derece ciddi olan sağlık problemleridir. Bu nedenle kişi bu kremi kullanma niyetinde ise ilk olarak doktora başvurmalı ve onay almalıdır. Doktorun kremi kullanmayı uygun görmesi halinde krem kullanılmalı ve bireysel karar almaktan kaçınılmalıdır.

Kullanımı Unutulduğunda Ne Yapılmalı?

Unutulan dozun ne zaman uygulanacağı doktor tarafından belirlenmelidir. Unutulan dozu dengelemek için çift doz kullanımı yapmaktansa kaçınılmalıdır.

Doz Aşımı Durumunda Ne Yapılmalı?

Olması gereken miktardan bir defalık fazla kullanımı halinde herhangi riskli bir durumun oluşumu beklenmez. Bu durumda endişe mahal yoktur. Ancak yine de bu durumun bir eczacı ya da doktora danışılmasında yarar var.

Travocort Krem Kullanımı
Travocort Krem Nasıl Kullanılır

Travocort Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Travocort kremin bebeklerde kullanımı yan etkilerin oluşabilmesi ihtimalinden dolayı uygun değildir. Bunun yanı sıra çocuklarda kullanılırken de son derece dikkatli olunması gerekir.

Travocort Krem Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? 

Travocort kremin doktor kontrolü ile kullanılması son derece önemlidir. Alerjiniz varsa bu konuda da doktoru bilgilendirmek son derece hayati önem taşır. Kremin içerisinde bulunan etken ya da yardımcı maddelerden bir tanesine alerji olması durumunda kremin kullanımı uygun değildir. Gelişebilecek olan alerjik reaksiyonlar nedeni ile ciddi sağlık problemleri yaşanabilir. Tedavi edilecek olan bölgede bir diğer rahatsızlık varsa ya da kişi kronik bir rahatsızlığa sahip ise doktora mutlaka bilgi verilmelidir. İlgili Link: Dextrocin Krem

Bazı durumlarda kremin asla kullanılmaması gerekebilir. Ayrıca kremin göz ile temasından dikkatle kaçınılmalıdır. Kremin kullanımı sırasında tedavi edilen enfeksiyonun tekrar oluşmaması için giysilerin günlük olarak değiştirilmesi gerekir. Düzenli bir şekilde şahsi hijyenin sağlanması kremin yeterli etkiyi göstermesi ve tedavi sürecini kısaltması açısından oldukça önemlidir. Yeterli olarak sağlanmayan hijyenik koşullar kremin etkisini göstermesini güçleştirmekte bu durum ise iyileşme sürecini baltalar.

Travocort Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Travocort kremin içerisinde bulunan etken ya da yardımcı maddelere alerjisi olan kişilerin kremi kullanması uygun değildir. Bu kişilerin kremi kullanımından sonra yan etkiler kendini gösterebilir. Bu durum kimi zaman ciddi sorunların oluşmasına da neden olabilir. Kremin yan etkileri genelde geniş alanda uzun süreli kullanım sonucu ortaya çıkar. Bu nedenle krem doktor kontrolünde kullanılması son derece önemlidir. Bu gibi bir durumda deride incelme, kılcal damar genişlemesi, deride şerit meydana gelmesi ve oluşabilecek sivilceler olası yan etkilerdir. Bunun dışında oldukça seyrek olmakla birlikte kremin kullanımında bağışıklık sistemi bozukluklarınla da karşılaşılabilir.

Görülmesi muhtemel olan bir diğer yan etki ise deri ve deri altı bozukluklardır. Kıl kökünde iltihap, aşırı kıllanma, ağız çevresi ve derisinde iltihaplanma, deride renk değişimi, yanma, kızarıklık, döküntü kaşıntı, deri üzerinde iltihaplı kesecik oluşması, kuruluk, tahriş, deride yumuşama ve isilik seyrek karşılaşılan yan etkilerdir. Genellikle tedavinin ilerleyen zamanlarında kendiliğinden kaybolur. Ancak her ilaç gibi bu ilacında doktor kontrolü ile kullanılması son derece önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen bir takım sağlık problemleri oluşabileceği gibi bunun yanında geri döndürülmesi mümkün olmayan durumlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenle doktor kontrolü kesinlikle şarttır. İlgili Link: Kas Gevşetici Kremler Nelerdir

Travocort Ve Travazol Arasındaki Fark Nedir?

Genel olarak bakıldığı zaman iki krem türünün de aynı alanda insanlara fayda sağladıkları görülür. Yaşanan cilt problemleri bu kremler sayesinde en kısa zamanda ortadan kalkar. İki kremde birbirinin eşdeğeri olmakla beraber birbirinin yokluğunda tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.