Sağlık Bilgi Kaynağı

Thealoz Duo Göz Damlası

0 13

Thealoz Duo göz damlası, her derecedeki kuru göz semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Thealoz 10ml Duo göz damlası koruyucu içermez. Thealoz Duo göz damlası, kontakt lenslerle kullanılanlarla aynı konforu sunar.

Thealoz Duo Göz Damlası Özellikler

Thealoz duo göz damlası, esnek ve kullanışlı şişelenmesi ile ayırt edilir. Thealoz Duo göz damlası 1 şişede 300 steril damla içerir. Thealoz Duo göz damlası, kuru göz tedavisi Thealoz ve Hyaluronik Asit kombinasyonunun bir örneği olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Thealoz Duo göz damlası, içerdiği trehaloz ile oküler yüzeyin epitel hücrelerini korur. Kuru ortamlarda günlük strese karşı direnci arttırır ve kuru göz hastalığında gözyaşı filmi değişikliklerine karşı direnci arttırır.

Thealoz Duo göz damlası, göz yüzeyini hyaluronik asit ile nemlendirmek ve yağlamak için gözdeki suyu tutar. Klinik çalışmalardan sonra Thealoz Duo göz damlasının 24 saat boyunca gözyaşı filminin kalınlığını arttırdığı gözlemlendi. Thealoz Duo göz damlası kontakt lenslerle birlikte kullanılabilir ve kullanıcıya avantaj sağlar.

Thealoz Duo Nasıl Çalışır?

Göz yüzeyini pürüzsüz ve nemli tutmak için su tutma sağlar. Gözler kurumasın diye nemli tutulur. Bunu sağlayan hyaluronik asit, göz direncini artırma gibi görevleri yerine getiren trehalozdur. Klinik çalışmalarda, sadece 1 damla Thealoz Duo gözyaşı film kalınlığını minimum 24 saat artırmış ve gözlerde sulanma yaratmıştır. Belirli bir kullanım sıklığı yoktur. Gün içerisinde ihtiyaca göre kullanılabilir. Kontakt lenslerle birlikte kullanılabildiği için kontakt lens kullananların büyük çoğunluğu tarafından tercih edilmektedir. Thepharma ayrıca thealoz duo jel adı verilen başka bir ürün sunuyor.

Thealoz Duo Göz damlasının işlevi, damlanın türüne ve gücüne göre değişir. Kuru gözleri tedavi etmek, gözleri temizlemek, göz ağrısını gidermek gibi farklı işlevleri olan göz damlaları, basit veya karmaşık birçok göz sorununun giderilmesinde etkin rol oynar. Göz damlaları arasında hem ilaçlar hem de reçeteler bulunur; Bazı ürünler reçetesiz satılır ve tıbbi değeri yoktur.

thealoz duo göz damlası
göz kuruluğu hastalığı

Göz Kuruluğu Hastalığı

Göz kuruluğu çekenler, gözyaşı dökmekle gelen birçok güzel şeyi daha iyi anlayacaktır. Bazen sevinç gözyaşları dökeriz, bazen de hüzün. Görünüşte basit olan bu durumun arkasında aslında çok karmaşık şeyler gizlidir. Hastalık sırasında gözyaşı dökemediğimizde vücut tarafından salgılanamaz ve karıncalanma, yabancı cisim veya yanma gibi şikayetlerle karşılaşırız. Tedavi edilmediği takdirde, gelecekte büyük görme sorunlarına ve hatta görme kaybına yol açabilir.

Göz kapakları, örneğin dakikada 20 kez açılıp kapatıldığında, gözyaşları eşit olarak dağılır ve göz kapakları ile yörünge arasındaki olası sürtünmeyi önler. Thealoz Duo bu gözyaşı filminin oluşumunu destekler.  Toplumda her iki kişiden birinde bu bozukluk var ama insanlar fark etmeyebilir ve herkeste belirti görülmeyebilir. Alerjiler ve bakteriyel enfeksiyonlar, mukus salgısını kontrol eden hormonlarla ilgili sorunlar gibi bu duruma da neden olabilir.

Göz kuruluğunu gidermeye yardımcı olmadan göz temizliğinde farklı bir etkiye sahip olan Thealoz Duo göz damlası, her zaman yanınızdadır. Reçetesiz satılabilen doktor tavsiyesi veya bilgisi dahilinde kullanılmalıdır. İstenmeden kullanılan sağlık ürünleri ileride daha büyük zararlara yol açabileceğinden uzman tavsiyesi ile kullanılması önemlidir. Göz kuruluğu gibi şikayetleriniz varsa nemlendirici göz damlası, gözlerinizi temizlemek için temizleyici Thealoz Duo göz damlası tercih edebilirsiniz.

 

  • Thealoz Duo damlaları, küçük göz yaralanmaları ve sıyrıklarının yüzeysel iyileşmesini hızlandırır. Anti-alerji damlaları, alerji durumunda gözlerin yanmasını ve batmasını giderir. Thealoz Duo damlaları, hassas retinaya zarar verebilecek göz içi basıncını düşürerek gözleri körlük riskine karşı korur.
  • Ameliyattan önce Thealoz Duo göz damlası, göz bebeğini genişletmek ve bölgeyi uyuşturmak ve ayrıca ameliyattan sonra enfeksiyonu önlemek için kullanılır. Kontakt lensler göz kuruluğuna neden oluyorsa, takıldıktan sonra gözleri nemlendirmek için Thealoz Duo göz damlaları kullanılabilir.
  • Kuru gözler: Yaşlandıkça, vücut daha az ve daha kötü gözyaşı üretir. Bu durum yanma, şişme, kızarıklık ve görme bozukluğu gibi semptomlarla kuru gözlere neden olur. Thealoz Duo damlaları ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir
  • Thealoz Duo göz damlaları, alerjilerin neden olduğu kaşıntılı, sulu, kırmızı, sulu, batma ve yanma gibi semptomları giderebilir. İlaçsız yapay gözyaşı damlaları veya antihistaminikler kullanılabilir.

Thealoz Duo Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Thealoz Duo göz damlaları steril olmalıdır. Satın aldığınız şişenin üzerindeki contanın bütünlüğünü kontrol edin. İlacı damlatırken aplikatörün gözünüzün yüzeyine veya başka bir şeye dokunmasına izin vermeyin. İki veya daha fazla farklı damla kullanıyorsanız birlikte uygulamayın. Birini kullanın, 5 dakika bekleyin ve diğerini kullanın. Hem damlayı hem de merhemi kullanacaksanız önce damlaları kullanın. Çünkü merhem göz damlasının emilmesini engelleyebilir. Sadece Thealoz Duo  damlayı doktorunuzun önerdiği şekilde veya kullanım için belirtildiği şekilde kullanın.  Kontak lens kullanıyorsanız, doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bunları çıkarın. Thealoz Duo göz damlaları ve antibiyotikler reçete edildiği süre boyunca kullanılmalıdır. Tedavi erken durdurulursa enfeksiyon geri dönebilir.

thealoz duo göz damlası nedir
thealoz duo göz damlası nasıl yapılır

Thealoz Duo Göz Damlası Nasıl Yapılır?

Thealoz Duo kullanmadan önce ellerinizi ılık su ve sabunla yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Gözlerinizden gelebilecek fazla damlaları silmek için temiz bir mendil getirin.  Gözünüze damla damlatmakta zorlanıyorsanız birinden yardım isteyebilirsiniz. Thealoz Duo göz damla şişesini nazikçe sallayın. Kapağı çıkardıktan sonra asla damlalığın ucuna dokunmayın.  Başınızı geriye doğru eğin ve tavana bakın.  Damlayı tutabilecek bir cep oluşturmak için bir elinizle alt göz kapağınızı aşağı çekin. Şişeyi sabit tutmak için diğer elinizi şişeyi alnınıza koyabilirsiniz.

Göz Damlası Ne Kadar Sürer Saklanır?

Paket prospektüsünde aksi belirtilmediği sürece, göz damlaları doğru kullanıldığında ve saklandığında (bazı göz damlaları oda sıcaklığında saklanır) oda, diğer bazı ilaçlar buzdolabında saklanmalıdır) son kullanma tarihine kadar güvenli ve etkilidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.