Sağlık Bilgi Kaynağı

Son Trend Badem Göz Estetiği

0 273

Bakışlarda etkili olmak kadın ya erkek fark etmeksizin her zaman tercih edilen bir durumdur. Düşük göz kapakları, çökük gözaltları tercih edilmeyen durumlardır. Özellikle son zamanlarda iri ve çekik göz yapısı tam bir simge haline gelmiştir. Bu simge de Badem Göz Estetiği adı altındadır. Badem Göz Estetiği sayesinde göz hafif yukarı çekilip daha iri görünmesi sağlanır, bakışlar böylelikle çok daha derin ifadeye kavuşur. Badem göz estetiği kişideki yüz ve göz yapısına uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu işlem genelde düşük göz yapısına sahip olan kişilerce daha sık tercih edilmektedir.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği düşük göz görüntüsünden kurtulma açısından bir numaralı seçenektir. Düşük göz bakışlardaki derinliği bozduğundan, sürekli bir yorgun ifade yarattığından; badem göz estetiği ile bu işlemin gerçekleşmesi sonrası sorun kısa sürede hal olur. Artık kişide düşük göz yapısı yok olmuştur. Badem göz estetiğinin kalıcılığı 3 ya da 4 yıl kadardır. Beğenilmediği takdirde de geri alınabilen bir işlemdir. Badem göz estetiği estetik cerrahlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Lokal ya da genel anestezi uygulanarak yapılır. Bu operasyonun yegâne amacı bakışa dair ifadelerin değişmesine yöneliktir.

Badem Göz Estetiği Öncesinde 

Badem göz estetiği öncesinde hastanın mimiklerinin kontrolü önemli bir detaydır. Yapılan ön muayene de ciddi bir ifade farkı yaratmıyorsa işlemin gerçekleşmesi aşamasına geçilir.

Badem göz ameliyatı erkek ya da kadına yapılabilmektedir. 20 yaş üstü olması tercih edilendir. Bu operasyonu isteyen hastalardan abartıya kaçmadan bir talep istenir ve yüz orantısını bozmadan profesyonel bir estetik cerrah tarafından bu işlem uygulanır. Badem göz estetiği tamamen bir estetik algısıdır. Burada esas olan nokta yapının estetiği uygunluğunun tespitidir. Bu işlem özellikle düşük göz yapısına sahip kişilerce tercih edilir. Yapılan anestezi sonrasında gözün dış üst köşesinden bir kesi ile göz yukarı çekilir ve cerrahi askı kemik zarına sabitlenir. Ve böylelikle badem göz şekline kavuşulur. Sadece 3-4 dikişle işlem tamamlanır, iz kalmaz. Operasyon en fazla 1 saat sürer. Hastanede yatma gereksinimi  yoktur. İlgili Link: Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiğinin Sosyal Hayata Etkisi 

Badem göz estetiği sayesinde düşük gözlüler yorgun ifadeden ve sanki devamlı uyuyormuş gibi görüntüden kurtulurlar. Bu işlem sayesinde yüzde dinç bir ifade sağlanır.

Operasyon sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Sadece ağrı kesiciler verilir; ihtiyaç halinde bunlar kullanılabilir. Dikiş atılan bölgelerde hafif sızılar yaşanabilir bu da geçici bir durumdur. Sadece uyarılan nokta normal dışı bir ağrı yaşanırsa doktor ile iletişim istenir. İşlem sonrasında iz kalması söz konusu değildir. Özel dikişler atılmaktadır. İşlem sonrası bölgede kızarıklıklar ve hafif morluklar oluşur ya da şişlikler oluşabilir; bunlar da geçici yaşanan durumlardır.

Badem Göz Estetiği Operasyonu Sonrası

Göz kuşkusuz özel bir organ olduğundan bu operasyona yapılacak olan her türlü işlem de özeldir. Bu nedenle konusunda uzman cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Operasyon göze zarar vermez, görme problemleri yaşanmaz, göz kapağının açılıp kapanma sürelerinde değişiklikler olmaz. İlgili Link: Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilir

Badem göz estetiği sonrasında daha önce sıkıntılı bir yüze sahip olan hastada sosyal yaşamı adeta birden bire renklenir. Çünkü artık ifadesinden mutludur. Çok daha dinç ve enerjik bir görüntüye sahiptir. Yorgun ve halsiz görünümü yok olmuştur. Badem göz estetiği sosyal yaşamını olumlu şekillendirmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.