Sağlık Bilgi Kaynağı

Sivilce Karşıtı Sivex Losyon

0 883

Sivilce kadın ve erkeklerde belirli dönemlerde yaşanan bir cilt problemidir. Sivilce oluşumu sık sık ergenlik döneminde ortaya çıkmaktadır. Sivex losyon kullanımı sayesinde sivilce dertlerinden kurtulmanızda mümkündür. Sivilce, ergenlik döneminde oluşmaya başlar ve hayatımız boyunca belli zaman aralıkları ile kendisini tekrarlar.

Kimi insanda akne olarak gözlemlenir. Kimi zaman kronikleşirse sürekli çıkarma durumu gözlemlenmektedir. Elbette ki herkesi rahatsız eden bir cilt problemi olan sivilce için birçok çözüm bulunmaktadır. Uzmanlar en iyi çözümün sivex losyon kullanımı ile mümkün olacağını söylemektedir.

Doktor kontrolü ile başlanması gereken bu losyonun kullanımı da oldukça kolaydır. Kadın ve erkekler rahat bir şekilde kullanabilir. Ancak sivilce oluşumunun beslenme şekli ile de alakalı olduğu unutulmamalıdır. Rutin bir cilt bakımı sayesinde de sivilce oluşumu azaltılabilir.

Sivilceler günlük hayatın etkileri ile de ortaya çıkabilir. Çevresel faktörler, stres, çevre kirliliği ve yağlı bir cilt sivilce üretimini sağlamaktadır. Bu yüzden ilk önce cilt temizliğine ve beslenmeye önem gösterilmesi gerekir. Bu yazımızda kolay bir şekilde sivilcelerden kurtulma yolu olan Sivex losyon kullanımı hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Sivex Losyon Nedir? 

Ergenlik döneminde çıkmaya başlayarak hayatımızın belli dönemlerinde ortaya çıkan sivilceler can sıkıcı olabilmektedir. Sivex losyonun içeriğinde barındırdığı sülfasetamid sayesinde sivilcelerinizden kurtulacaksınız. En etkili çözüm olduğunu söylersek abartmış olmayız. Çünkü sivilce oluşumuna neden olan bakterileri ciltten atarak cildi temizler. Bu şekilde de sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur. İlgili Link: Acnemix Jel Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sivilceler ve sivilce oluşumu için kökten bir çözüm olarak gören uzmanlar, sivilce problemleri için Sivex losyonu sık sık önermektedir. Cildi derinlemesine temizler ve sivilce için tüm faktörleri ortadan kaldırır. Sivex losyonun 1 gram ölçeğinde 100 gram sülfasetamid bulunur. Ciltteki bakteri ve mikropların ciltten rahat bir şekilde atılmasına yardımcı olur.

Sivex Losyon Kullanımı
Sivex Losyon

Doktorların Önerisi Sivex Losyon! 

Sivilce problemi için doktora başvurduğunuzda, doktorların bir numaraları çözümü, Sivex losyondur. Bu ilaç kendi başına kullanıma uygun değildir. Mutlaka doktor kontrolü ile kullanılması gerekir. Farklı cilt tiplerine uyum sağlar. Fakat her cilt tipi için kullanılmayabilir. Losyon, sivilceleri yok ettiği gibi bir daha çıkmasına da izin vermez.

Sivex losyon kullanımı ile sivilce oluşumu için tüm faktörleri ortadan kaldırmış olursunuz. Bakterileri ciltten temizler ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Lekesiz ve sivilcesiz bir hayat için sivex losyonu doktorunuza başvurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır? 

Uzman bir hekim kontrolü ile başlanan sivex losyon, günlük kullanıma uygundur. Doktorunuzun kullanım önerisine uyarak kullanmanız, kesin ve kısa sürede en etkili sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Doz dışına çıkmak, ciltte tahrişe neden olabilir.

Sivex losyon kullanımı oldukça basittir. Öncelikle uygulanacak bölge mutlaka iyi bir şekilde temizlenmelidir. Kirlerden arınan bir cilt üzerine losyon sürümü tam verim almanızı sağlayacaktır. Cildin kuru olması önemli bir diğer faktördür. Losyonun su ile teması cilde zarar verebilir. İlgili Link: Stafine Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Cilt temizliğini ve kuruluğunu sağladıktan sonra, sivex losyonu kullanmaya başlayabilirsiniz. Belirlenen dozda, sivilceler üzerine bastırmadan masaj hareketleri ile sürerek cildinize losyonu yedirmelisiniz. Sivilcelere bastırmak cildi tahriş edeceği gibi çoğalmalarını da sağlayabilir.

Sabah ve akşam şeklinde günde iki kere uygulanması önerilir. Akşam yatarken yüzünüze sürdüğünüz losyonu yakımaya ihtiyaç duymazsınız. Ancak dışarı çıkarken losyon süreceksiniz ciltten losyonu arındırmak gerekir. Çünkü losyon, güneş ışınlarına maruz kalacaktır. Güneş ışınlarına maruz kalan ciltte, mutlaka başka cilt problemleri oluşacaktır. Bunların başında cilt lekeleri gelmektedir.

Sivilceleri yok etmek yeterince zorlu bir süreçtir. Etkisi zaman içerisinde gözle görülür bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu süreçte sabırlı olmak gerekmektedir. Başka cilt problemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, losyonu düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Sivex Losyon Faydaları
Sivex Losyon Nasıl Kullanılır

Sivex Losyon Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Sivex losyonu kullanacak kişiler, losyonun yan etkileri olup olmadığını da merak etmektedir. Her kullanıcıya göre şartlar değişmektedir bu yüzden kullanma aşamasında karşılaşılabilecek bazı problemler vardır. Bu sorunlarla karşılaştığınız takdirde, losyon kullanımını bırakmanız gerekecektir.

Losyon ve krem kullanımı hassas ciltlerde tahriş ve alerjiye neden olabilir. Böyle bir durumda sivex losyon kullanımı hemen sonlanmalıdır. Çünkü cilt hasar alırsa sivilce oluşumu yayılarak yara şekline dönüşmeye başlayabilir. Yüz bölgesine uygulanacak Sivex losyon yüze sürülürken, göz bölgesinden uzak tutulmalıdır. Göze gelen losyon sizi rahatsız edecektir. Eğer göz ile teması olduysa losyon hemen bol su ile yıkanmalı ve ciltten temizlenmelidir.

Sivex losyonun tüm cilde uygulamak yanlış olacaktır. Losyon sadece sorunlu bölgedeki sivilcelerin üzerine sürülmesi gerekmektedir. Sivilce olmayan alana sürülmesi, kişinin ciltte başka problemler ile karşılaşmasına sebep olabilir.

Losyondan alınacak verim zaman içinde ortaya çıkacaktır. Losyon bir kere kullanılıp bırakılmamalıdır. Faydasını görmek ve sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, doktorun kullanım süresine uymanız gerekmektedir. Uygulanacak bölgede tahriş, kesik yada açık bir yara varsa losyon kesinlikle kullanılmamalıdır.

Losyonu belirlenen zaman içerisinde belirlenen dozda kullanmanız gerekmektedir. Sabah kullanmadığınız dozu, akşam iki katı kadar Sivex losyon kullanımı ile kapatmanız önerilmez. Mutlaka zaman ve doza uyulması önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.