Sağlık Bilgi Kaynağı

Sağlık Vakıfları Ve Adresleri

0 1.076

Sağlık alanında hizmet veren önemli vakıfların isimleri ve adresleri şu şekildedir:

 

LÖSEV( Lösemili Çocuklar Vakfı)

 

Lösemili çocuklar vakfı 1998’de kurulup halen faaliyet göstermektedir. Lösemi ve kan rahatsızlığı bulunan çocukların her açıdan ihtiyaçlarını gidermek için yardımcı olan bir kuruluştur. LÖSEV, Ankara merkezli olmak üzere, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Adana ve Kayseri’de de bulunmaktadır.

 

LÖSEV’ in Ankara adresi:

Büyükesat,06680, Turgut sk. No:30, 06700 Çankaya/ ANKARA

 

Türk Kızılay’ı

 

Eski adıyla Hilal-i Ahmer Cemiyeti olan Türk Kızılay’ı 11 Haziran 1868 yılında faaliyete geçmiştir. Genel merkezi Ankara da bulunur. Kamu yararına işlev gösterip herhangi bir izin talebinde bulunmaksızın yardım toplama yetkisine sahiptir. Ülkenin pek çok noktasında aktif faaliyet veren Türk Kızılay’ının Ankara adresi:

 

Anafartalar cad. Şan sk. No:10/101, 06250  Merkez /ANKARA

 

Yeşilay

 

Alkol, tütün, madde gibi bireylere zarar veren ürünlerin bağımlılıklarıyla mücadele etmek ve toplumu bilinçli hale getirmek için faaliyet veren bir kuruluştur. En çokta gençlerin ve günümüzde ufak yaşlarda bu illetlere bulaşan çocukların kurtulması ve en başından bilinçlenip hiç bu maddelere bulaşmaması için var olan bir vakıftır, Yeşilay. İlgili Link: Organ Bağış Kartı Nasıl Alınır?

 

Genel merkezi adresi:

Sepetçiler Kasrı- Kennedy Cad. No:3 Sarayburnu, 34110, Fatih/ İSTANBUL

 

Türk Böbrek Vakfı

 

1985 yılında kurulup faaliyete geçen kuruluş, böbrek konusunda bireyleri bilinçlendirmek ve böbrek sağlığına dikkat etmeyi,  korunmayı öğretmeyi amaçlamıştır. Bu durumla ilgili sağlık hizmetlerini daha önemli seviyeye taşımak bu konuya daha çok dikkat çekmek için farkındalık oluşturmuştur.

Türk Böbrek Vakfı merkezi adresi:

Bahçelievler Merkez, Bahçelievler Mah. E-5 Yanyol/Güneş1 Sk. 2, 34870 İSTANBUL

 

Türk Kalp Vakfı

 

Kuruluş tarihi 1975 olan bu vakıf aynı zamanda pek çok uluslararası kuruluşun da üyesidir. Kalp damar hastalıklarında ülkemizde görülen sık ölümlere dikkat çekmeyi amaçlamıştır. Ölümleri azaltmayı hedeflemiştir. Sağlanan bağışlarla rekor denebilecek seviyede hedeflerine ulaşmış bir kuruluştur.

Merkezi adresi:

19 Mayıs, 19 Mayıs Cad. No:8, 34360, Şişli / İSTANBUL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.