Sağlık Bilgi Kaynağı

Sağlık Alanında Kitaplar 

0 659

Sağlık açısından son zamanlarda birden fazla sorun yaşandığından dolayı tüm yazarlar ve yayınevleri sağlık kitapları üzerine yoğunlaşmıştır. Sağlık kitapları hem bilgi verici hem de tedavi edicidir. Aynı zamanda sağlık liselerinde ve tıp fakültelerinde okutulanlar da piyasa içerisinde en çok tercih edilen kitaplar arasında yer almaktadır.

 

Sağlık kitapları tüm dünya üzerinde kabul gören tek eserlerdir. Farklı alternatifler harici uygulanan tüm işlemler tüm doktorlar ve hekimler tarafından kabul görmüştür. Sağlık alanında en çok tercih edilen kitaplar aşağıda sıralanmıştır.

 

  • Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu – Allen Carr
  • Hormon Menopoz Öncesi-Sonrası – Mustafa Atasoy
  • Can Boğazdan Çıkar – Mehmet Ali Bulut
  • Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde – Aidin Salih
  • Ümit Aktaş Sağlıklı Beslenme Seti (5 KitapTakım) – Ümit Aktaş

 

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu – Allen Carr

 

Sigarayı bırakmak üzerine yardımcı olan kitap yabancı yazar Allen Carr tarafından kaleme alınmış ve günümüze kadar büyük bir okuyucu kitlesine ulaşmıştır. Aynı zamanda kitap içerisinde sağlıklı yaşam ve sigaranın tüm zararlarını anlayışlı ve akıcı dil ile kaleme almıştır.

 

Hormon: Menopoz Öncesi Ve Sonrası – Mustafa Atasoy

 

Nisan 2019 tarihinde ilk basımı ile piyasaya çıkan bu kitap, tüm kadınsal sorunların yol açtığı etkileri, yaşanılan durumları güzel ve akıcı şekilde ele almıştır. Aynı zamanda erkeklerinde hormonsal değişikliklerine dikkat çeken Mustafa Atasoy doğaya karşı savaşın ne şekilde olacağı konusunda da ipuçları veriyor.

 

Can Boğazdan Çıkar – Mehmet Ali Bulut

 

Aralık 2011 de ilk olarak piyasaya çıkan kitap, beslenme şekillerimizin bizi ne şekilde hasta ettiğini vurgulayan akıcı kitaplardan biridir. Aynı zamanda hastalığın kalıtsal olmadığını ve bunun kaderimiz olmadığını dile getiren yazar, anketler ile insanların doğru bildiği tüm yanlışları akıcı bir dil ile okuyucusuna sunmaktadır.

 

Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde – Aidin Salih

 

İlk olarak 2007 yılında basılan kitap, hastalıkların hepsinde bir çare olduğunu ve kader diyerek vazgeçilmemesini tavsiye etmektedir. Aynı zamanda kitap içerisinde ilahi kanunları çiğneyerek şifa bulunamayacağı gerçeğini de anlatmaktadır. Anlatımda sadelik ve şifa bulmak için gerekli olan her şeyin açıkça belirtilmesi göze çarpan unsurlardan biri olarak kabul ediliyor.

 

Ümit Aktaş Sağlıklı Beslenme Seti ( 5 Kitap ) – Ümit Aktaş

 

Set halinde satılan bu kitapların her birinde birbirinden farklı birçok sağlık sorunu ile ilgili bilgiler verilmektedir. Hem yetişkinlerin hem de çocukların zarar gördükleri yiyecekleri, aynı zamanda kalıtsal rahatsızlık belirtileri olanların nasıl beslenmeleri gerektiği ile alakalı birçok tüyo vermektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.