Sağlık Bilgi Kaynağı

Saçlarımız Neden Kuruyor

0 726

Her kadın saçlarının ışıl ışıl parlamasını ve sağlıklı görünmesini ister ancak birçok kadının da şikâyetidir kuru saçlar. Saç kuruluğu asla çözümsüz değildir. Ancak saçlarımızın kuruma sebeplerini bilmemiz ve ona göre çözüm yollarını uygulamamız gerekir.

Saçlarımızın kuruma sebeplerinden biri, saçımızın kendi özelliğinden kaynaklanıyor olabilir. Kuru saç tipine sahipseniz, saç nemlendiricili ürünler, maskeler kullanabilirsiniz. Saçın kendi yağıyla beslenmesine izin vermelisiniz bu nedenle her gün yıkamak saç kuruluğuna sebep olabilir. Saç kuruluğunun bir sebebi de saç maşaları, düzleştiriciler ve fönler. Her gün bu makineleri kullanmak, saçı fazla ısıya maruz bırakmak saç kuruluğuna neden olacaktır. Saçın sağlıklı görünmesini istiyorsanız özel günler dışında günlük hayatınızda bu makineleri kullanmayın. İlgili Link : Kaş Bakımı Nasıl Yapılır

Beslenme ve Saç Bakımı

Beslenme saç sağlığı için çok önemlidir. Saç sağlığı için zengin vitaminli besinler tüketilmelidir. Güneşten saçlarınız koruyun. Tabi ki açık hava, güneş saçların nefes almasını sağlar ancak çok fazla güneşe maruz bırakmak saçın kurumasına ve kırılmasına sebep olur. Ayrıca saçları boya, perma gibi fazla kimyasalla buluşturmak zamanla saçın yıpranmasına ve kurumasına neden olacaktır. İlgili Link: Doğal Tariflerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı çok önemlidir. Bir kadının görselliğinde göze önce saçlar çarpar. Kuru ve cansız saçlar sağlıklı görünmediği gibi, şekillenirken de size zorluk çıkarır. Bu nedenle saçlarınızı tanıyıp, saçlarınızın kuruma sebeplerini bilip ona göre çözüm önerileri uygulamanız gerekmektedir. Bir süre sonra saçlarınız daha canlı görünecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.