Sağlık Bilgi Kaynağı

Plexr

0 193

Yaşımızın ilerlemesi vücudumuzda bazı dengelerin değişmesine neden olmaktadır. Özellikle derimizde gelen bu değişim bizleri çok farklı bir insan gibi gösterebilmektedir. Bu noktada kişilerin tercih edebileceği farklı estetik operasyonlar bulunmaktadır. Derimizde meydana gelen bu değişimler bazı durumlarda çok kolay fark edilebileceği gibi fark edilmeyecek düzeyde de olabilir. En çok şikayet yaşanan durum ise göz kapaklarında yaşanan deri problemleri olmaktadır. Plexr bu noktada şikayetçi olan kişiler için en uygun çözümleri sunmaktadır.

Göz kapağı üzerinde bulunan deri tabakası yaş ilerledikçe sarkabilmektedir. Bu tür bir durumda estetik açıdan kişilerin kendilerine yakıştırmadığı bir görünümün ortaya çıkması da muhtemel olmaktadır. Göz kapağında yaşanan bu sorunlar aynı zamanda görme eylemini de olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle göz kapağı üzerine yapılacak cerrahi işlemler kimi zaman istek kimi zaman ihtiyaçtan dolayıdır. İlgili Link: Son Trend Badem Göz Estetiği

Göz kapaklarında yaşanan bu durumlar sadece ileri yaşlı hastalar için söz konusu değildir. Genç yaşta olan kişiler için de göz kapaklarında farklı sorunlar meydana gelebilir olmaktadır. Bu noktada genetik veya farklı hastalıkların neden olduğu durumlar da söz konusudur.

Göz kapaklarında meydana gelen bu bozuklukların önlenmesi ve eski halini alabilmesi için uzun zamandır çalışmalar yapılmaktadır. Göz ve çevresi için ameliyat durumları her insan için çekinilebilir olmaktadır. Son dönemde ortaya çıkan teknolojiler ile birlikte çok daha güvenilir çözümler bulunmuştur. Sizler de bu sayede sorunlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Plexr Yan Etkileri

Göz ve göz çevresinde yapılan tedavilerde yan etkilerin belirli bir düzeyde olması gerekir. Plexr bu açından yan etkiler konusunda da oldukça iyi bir tedavi olmaktadır.  Yapılacak olan plazma tedavisinin hijyen standartları açısından uygun yapılması bu doğrultuda önemli olmaktadır. Aynı zamanda kişilerin ciltlerinin hassaslığına göre de yan etkiler ve hasarları değişkenlik gösterebilir olmaktadır.

Plazma tedavisinde genel olarak görülen ana yan etki ödemler olmaktadır. Göz kapağı ve çevresinde ödemlerin meydana gelmesi normal kabul edilmektedir. Söz konusu olan bu ödemler ise 5 gün içerisinde tamamen kaybolmaktadırlar. Bu noktada işlemi yapan doktorunuz ile iletişim kurarak çok daha detaylı bilgi alma imkanınız da bulunmaktadır.

Plazma tedavisinin sonucunda çok nadir de olsa lekeler görülebilmektedir. Bu tarz durumlar genel olarak kişilerin cilt hassaslığına göre de ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda pembelik gibi bir renk değişimi de mümkün olabilmektedir. Ancak bu yan etkilerin görülme sıklığı da oldukça nadir olmaktadır. Daha detaylı bilgi alabilmek için doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Plexr Sonrası Bakım 

Plazma tedavisinden sonra kişilerin bakımlarını uygun yapmaları da süreci hızlandırmaktadır.

  • Tedavinin uygulandığı alanın sabunla temizlenmesi ve alkollü bir ürünün temas etmemesi gerekmektedir.
  • Tedavi sonrasında ödemlerin meydana gelmesi normaldir. Bu ödemler için ekstra yanlış tedaviler uygulanmaması gerekmektedir.
  • Tedavi sonrası göz kapağı dokunuz kabuk formuna gelmektedir. Bu kabuklar ile oynanmaması ve kendiliğinden düşmesini beklemeniz gerekmektedir.
  • Oluşan kabukların üzerine herhangi bir bant veya başka bir ürün uygulamamanız gerekir.
  • Tedavinin uygulandığı bölgeyi mümkün oldukça güneş ışınlarından korumanız sizler için faydalı olacaktır.
  • Bölgeyi her türlü ışından korumak için likit fondöten kullanabilirsiniz. Doktorunuz ile görüşerek fondöten kullanımı için günlük talimatları en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Plexr Yöntemi Nedir?

Plazma, genel olarak maddenin dördüncü hali olarak adlandırılmaktadır. Plazma enerjisi yöntemi sizin için cildinizde yapılacak olan işlemlerde havada bulunan gazların kullanılmasını temel alır. Böylece cildinizin ilk ve en üstte bulunan katmanına doğrudan bir müdahale yapılmış olmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen cilt tedavi uygulamalarının başında plazma yöntemi gelmektedir. İlgili Link: Badem Göz Estetiği

Yöntemin en çok tercih edilme durumlarının başında işlemlerin kolaylığı gelmektedir. Plazma enerjisi kullanılarak yapılan bu işlemler cilde en az hasarın verilmesi ile sonuçlanmaktadır. Bu doğrultuda ameliyat tehlikelerini de yaşatmayan tedavi 30 dakika gibi bir sürede rahatlıkla tamamlanabilmektedir. Bu gibi imkanları sayesinde de göz kapağında sorun yaşan kişilerin öncelikli tedavi yöntemi olmaktadır.

Göz kapağı düşüklüğü veya kapakta gevşeklik gibi durumlarda Plexr tedavisi ilk önerilen tedavi olmaktadır. Göz kapağında bulunan sinirlere zarar vermeden yapılan bu işlem hastalar için de oldukça özel bir çözüm oluşturmaktadır. Sizler de göz kapağınızda yaşadığınız problemler için gönül rahatlığı ile tedavi olabilirsiniz. Oldukça kısa sürelerde bu sorunları tamamen ortadan kaldırabilmek mümkündür.

Plexr özellikle göz kapağı operasyonu olmayı isteyenler için etkili bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda bu yöntemin göz kapaklarındaki sarkma sorunun giderilmesinde de etkili bir yöntem olduğunu ifade etmek mümkündür. Elbette ki bu tür yöntemlerin alanında uzman olan bir ekip tarafından uygulanması da şarttır!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.