Sağlık Bilgi Kaynağı

Pembe Estetik Nedir

0 687

Pembe estetik, son dönemlerde en çok talep gören diş eti estetiklerindendir. Adından da anlaşıldığı gibi diş yapısı ile ilgili bir problemle uğraşmadan direkt diş eti rahatsızlıklarını konu almaktadır. Sağlıklı bir ağız yapısı, sağlıklı diş ve diş etleri ile mümkün olmaktadır.

İltihaplı olan yapısal ölçülerinin dışında şişmiş olan diş etleri, ağız ve diş sağlığı açısından son derece zararlıdır.İleride diş kayıplarına da sebep olabilecek bu durum, tedavi gerektiren bir aşamadır.

Çoğu zaman ihmal edilen diş eti problemleri, yapısal kaynaklı olabildiği gibi diş fırçalamadaki yanlışlardan da kaynaklanmaktadır. Diş çekilmeleri, sürekli oluşan diş eti kanamaları, mora dönük diş etleri mutlaka tedavi edilmesi gereken sorunlardandır. Bu konu ile ilgilenen diş eti estetikleri, pembe estetik olarak adlandırılmıştır.

İlgili Link : Gömülü Diş Ameliyatı

Sağlıklı Diş Eti Özellikleri

Bir dişin sağlıklı olabilmesi için diş etlerinin de pembe ve sağlıklı bir renkte olması gerekir. İltihaplanmış, mor ve mora yakın tonlarda olan diş etleri, ağız sağlığı için tehdit oluşturan unsurlar arasındadır. Burada dikkat edilecek husus, diş etlerindeki iltihabın geçirilmesi ve varsa şişliklerin inmesi tedavinin ilk aşaması olacaktır.

Diş hekiminin önerdiği, iltihabı kurutucu ilaçların ardından gerekli olduğu durumlarda estetik aşamalarına geçilebilir.

Diş etlerinde sürekli kanamaların olması ve rahatsız edici boyutlardaki diş eti iltihabı, dişler için risk teşkil etmektedir. Ayrıca, tedavi edilemeyen diş ve diş eti rahatsızlıkları, ileride iç organlarda da rahatsızlıklara sebep olabilecektir. Kurutulmayan iltihaplar, zamanla kana karışabilecektir. Bu durum kişinin sağlığı için olumsuz ve tehlikeli koşullar yaratacaktır.

Diş Etlerinde Yapısal Bozukluklar

Diş etlerinde yapısal pek çok bozukluk bulunabilir. Güzel görünümlü gülüşler için önerilen, belli mesafedeki dudak ile diş eti kalınlığıdır. Doğuştan gelen ve normalin üzerinde olan bu mesafe, güzel bir gülüşü gölgeleyecektir.

Kişinin bu durumdan kurtulmak istemesi son derece normal karşılanabilir. Bu gibi durumları tedavi etmek için önerilen, gülüş estetiği yöntemidir. Diş etlerini uygun mesafeye getirmek, diş eti çekilmelerini önlemek için yapılan pembe estetik yöntemleri, son dönemlerde en çok tercih edilen diş eti estetikleri arasındadır. Bu sayede, sağlıklı ve güzel görünümlü bir diş yapısına sahip olmak mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.