Sağlık Bilgi Kaynağı

Nasatol Burun Spreyi

0 2.792

Nasatol burun spreyi, burun dokularını esnetmek, nefes alanlarını açmak için kullanılan bir etken ilaçtır. Bilhassa, soğuk algınlığı gibi süreçlerde sıklıkla ona başvurulur. Hapşırma, genizden gelen akıntı, balgam, öksürme, boğaz ve burun kuruluğu gibi durumlarda, genellikle nem sağlamak adına büyük bir işlev görür.

Kimi tozlu ortamlarda (inşaat, maden, temizlik işçiliği vd.) çalışan insanlar için önemle tavsiye edilen bu solüsyon, maruz kalınan etkiye göre biraz daha fazla bir dozla kullanılabilir. Sinüs adı verilen yüz kemiklerinde yer alan boşluklardaki rahatsızlıklar için de bire bir denenmesi tavsiye edilir. Burun ameliyatları, rinit (nezle) tedavileri, sinüzit tedavileri gibi durumlarda, hekimlere danışılmadan kullanılması sakınca yaratabilir.

 

Nasatol  Nedir?

 

Nasatol, burun temizleme kiti diye geçen, burun mukozasını canlandırıcı etkiye de sahip bir spreydir. Sürekli ve uzun süreli kullanıldığında, burnunuzun açıldığını hissedersiniz. Burun spreyi olarak, başta gelen başvuru kaynaklarından biri olarak bilinmektedir. Sinüziti olanların da beğenerek kullandıkları Nasatol burun spreyi, güçlü bir solüsyondur. İlgili Link: Prednol Nedir?

İçeriğinde, xylitol, sodyum klorür gibi etken maddeler bulunduğu gibi, greyfurt çekirdeği özü gibi meyvemsi aromalar da barındırmaktadır. Burnunuza giren toz zerrelerini, polen parçalarını da temizleme misyonunu edinmiştir.

Günde 3 kez, sabah-öğle- akşam şeklinde burnunuza sokarak kullanabilirsiniz. Xylitol maddesinin  etkisi kendini gösterecektir. Çünkü, ilgili madde, bağışıklık sistemimizi dirayetli kılan içerikler barındırmaktadır. Hidrate etme özelliğinden mütevellit, burnu daima nemli tutar. Burnun nem oranının yaz-kış dengede olmasıysa, rahatlıkla nefes almanızı sağlar. Profesyonel ortamlarda sizin için üretilen bu ürün, hesaplı fiyatıyla da yardımınıza koşmaktadır. İlgili Link: Bademcik İltihabı

 

Nasatol Sprey Ne İşe Yarar?

 

Nasatol Burun Spreyi Kullanımı

Nasatol sprey,  sodyum klorür, sodyum bikarbonat özelliğini de muhafaza ederek, katkı maddesi içermeksizin sizi en iyi şekilde korur. % 100 antibakteriyel olduğundan ötürü, diğer tuzlu sular gibi büyük yanmalara sebebiyet vermediği üzere, uygulanan bölgeyi de kurutmaz. Buranın doğal nem dengesini korumaya gayret eder.

Nasatol pediatric bilhassa sinüsleri harekete geçiren, kuvvetli ürün çeşitlerinden biridir. Mukus zarının iltihap kapmasını da önlemek üzere tasarlanmıştır. Bu spreyi kullanmanın en güvenli yollarından biri, burnunuzu çalkalarken de temiz su kullanmaya gayret etmenizdir. Çünkü, musluk suyundaki klor da burnunuzdaki mukozaya zarar verebilir.

Bu spreyin, PH dengesi uyumludur, içindeki sodyum klorür, sodyum bikarbonat, her bir pakedin açılmasıyla ve solüsyonun hazırlanmasıyla kullanılır. Burnunuzu açarken acıma, uyuşma, yanma, tahriş gibi etkilere neden olmaz. Oldukça kolay ve sade bir biçimde tüketilebilir. Fakat, bazı nüansların üstüne düşmek gerekir. Karışım iyice yedirilmelidir; içine katıldığı sı ılık ve kaliteli olmalıdır.

Bu sprey ileri düzeyde burun ve kulak tıkanıklığı yaşayan insanlar için sakıncalıdır. Onların öncelikle bir hekime görünmeleri gereklidir. Nasatol akla estiği gibi alınan bir madde olmadığı üzere, hafif ve orta şiddetteki semptomlarda imdada yetişir.

 

Nasatol Burun Spreyi Nasıl Kullanır?

 

Nasatol spreyinizi aldıktan sonra çok sarsmadan çalkalayarak karıştırın. Şişenin ucunda toz kaçmasını önleyen ufak uç kısmını çıkarın. Parmağınızla burun deliklerinizden birini kapatarak diğer burun deliğinize spreyin ucunu yerleştirerek sıkın. Bu işlemi yaparken başınızın dük durumda olmasına dikkat edin.  Nasatol sprey yetişkinlerde günde 2-3 kez çocuk ve bebeklerde günde 1 kezden fazla kullanılmamalıdır.

 

Web sitemizde yayınlanan merhem, krem, sabun, jel ürünlerini kullanırken alerjik reaksiyon göstermemek için doktorunuzun yönlendirmesini dikkate alın. Unutmayın ki ilaç kullanımı ancak Dr reçetesi ile yapılmalıdır. Sitemizde bu alanda gördüğünüz tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Bu tarz ürünleri kullanmak sizin kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sonucunda oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda saglikguncel.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.