Sağlık Bilgi Kaynağı

Nadixa

0 871

Nadixa krem çeşitli deri hastalıklarını tedavisinde kullanılan üründür. Cilt üzerinde kalıcı izlere neden olan sivilcelerin geçmesi ve tedavisinde kullanılır. Ayrıca deri altında sivilceleri ise yüzeye çıkarmayı sağlar.   Sivilceleri iyileştirmesi ile bilinen Nadixa krem sivilce izlerinide yok eder. Nadixa krem’in etken maddesi Nadifloksasin’dir. İlk kullanım ile birlike bir kaç gün sonra cilt yüzeyinde kötü bakterilerin çoğalmasını engeller. Ayrıca cilt bozukluğunu kısa süre içerisinde tedavi eder. İçeriğinde kullanılan tıbbi kimyasallara bağlı olarak kaliteli bir antibiyotik özelliği taşır. Aynı zamanda ergenlikte oluşan sivilcelerde kullanılır.

Yetişkin ve ergen dönemde olanlar için alın ya da ense bölgelerinde oluşan kabartıları kurutur. Özellikle Nadixa erkeklerde sakal ve bıyık bölgesinde, genital bölge, oluşan kabartıları da iyileştirir. Sırt gibi k bölgelerin de bakterilerin sonucunda oluşan irin dolu kabartıların giderilmesinde kullanılır. Buna bağlı olarak pembe kırmızı şeklinde kabartılarla belirgin sivilcelerin giderilmesinde kullanılır. Nadixa krem kullanımı için kesinlikle uzman bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Nadixa kremin birçok rahatsızlıklara faydası bulunur. İnsanların derisine yerleşen bakterileri kurutur.  Saç kökleri ve çevresine yerleşmiş bakterileri önler. İltihaplı sivilceleri kurutur ve yok eder. Nadixa cilte yer alan sivilcelerin tedavisini kolaylaştırır. Akne tedavisinde oldukça faydalıdır.

Nadixa  Krem Nedir?

Nadixa Krem genellikle şu şekilde uygulanır; reçete ile satılan  krem 30 gramlık tüp şeklinde kullanılır. Doktor tarafından reçete edilen bu krem verilen dozda kullanılmalıdır. Akneler için önerilen dozda ve zamanda uygulanması gerekir. Uygulama sırasında asla aşırı doz alınmamalıdır. Kısa sürede etkili  çözüm için düzenli olarak uygulanmalıdır. Uygulama öncesi cildi temizleyerek  pamuk ile ince bir tabaka halinde sürülmeli ve aşırı baskı yapmadan cilde uygulanmalıdır  Bu krem akne vulgarisin tedavisi için antibiyotik özelliği taşır. Ayrıca bakteriyel cilt enfeksiyonlarda tedavi amacı ile kullanılır. Akne, sivilce ve siyah noktaların iyileştirilmesi, giderilmesi ve önlenmesinde Nadixa yararlıdır. İlgili Link: Asiviral Krem

Bu kremin etken maddesi nadifloksasin bileşendir. Yardımcı maddeleri beyaz yumuşak parafin, hafif sıvı parafın, stearil alkol, setil alkol bileşenleridir. Ayrıca, polioksietilen setil eter,  sodyum hidroksit, dietanolamin, disodyum edetat, gliserin, benzalkonyum klorür ve saf su gibi maddelerden oluşur. Bu krem kişilerin omuzlarında, sırt ve boyunlarında sivilceler ve diğer akneler için kullanılır. Ayrıca yüz bölgesi, dekolte bölgesi, kollar, bacaklar, eller ve ayaklarda  tüm akneleri kurutucu özelliktedir.

Nadixa Krem Nedir
Nadixa Krem Yan Etkileri

 Nadixa  Krem  Yan Etkileri

Nadixa sivilce kremi yan etkilere neden olabilir. Kremi uyguladıktan sonra yanma, kızarıklık veya cilt hassasiyeti belirtileri ortaya çıkabilir. Yüzde, dudaklarda, dilde veya boğazda şişme, nefes almada zorluk veya kurdeşen gibi durumlar görülebilir. Ciltte kuruma ve çatlamaya Nadixa neden olabilir. Egzama gibi durumlarda tedaviye başlamadan önce doktora danışılmalıdır. Hamilelikte  sakıncalıdır. İlaç bebeğe zarar verebilme özelliğindedir.  Nadixa krem yan etkileri arasında kaşıntı, tahriş olma, kızarıklık, kızarma, sıcaklık, artan terleme, kontakt dermatit ve cilt kuruluğu gibi etkiler görülebilir. Nadixa krem özellikle  doktorun talimatlarına göre kullanılmalıdır.

Bu kremi uygulamadan  mutlaka elleri sabunla ve suyla temizlemek gerekir. Uygulama yapan elleri suyla temizliği ve temiz bir havluyla kurulama işlemi sağlanmalıdır. Daha sonrasında bu kremi ince bir film tabakası şekilde sürmek gerekir. Sürdükten sonra bölgede hafifçe ovalama yapılmalıdır. Bu bölge asla bandajlanmamalı kapatılmamalı veya sarılmamalıdır. Bu kremi doktorun belirttiği dozdan fazla veya çok uzun süre kullanmamak gerekiyor. Nadixa  kremin aktif maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı bir alerji durumunda tehlikelidir. Bu kremin gözler, kulaklar, burun ve ağız bölgesi ile temasında yan etkileri görülür. Ciltte bulunan kesikler, sıyrıklarda asla kullanılmamalıdır. Hasarlı cilde istenmeyen yan etkileri oluşabilir. Bu krem hamilelik döneminde  birçok tehlikeye neden olabilir.

 Nadixa  Krem  Kullananlar Ve Yorumları 

 İlacın içeriğinde yer alan sivilceleri ve aknelerin yok edilmesi ile kullananlar avantaj sağlar. Özellikle krem sayesinde tüm yüzde ve vücudun diğer bölgelerinde sivilcelerin ortadan kalktığına dair yorumlar vardır. Ayrıca sivilceler için birçok ilaç denedir. Fakat kesin çözüm bazen sağlanamaz. İlgili Link: Fucicort Krem

Bu ilaç ile daha önce denenen ilaçlardan daha kısa sürede sivilce sorunları çözüme kavuşur. Genellikle kremi kullananlar doktor tavsiyesi ile kullanıyor ve tüm sivilcelerden kurtulup tamamen sivilceler kurutuluyor. Özellikle Nadixa  krem sivilceleri ilk kullanımda deri üstüne çıkarıp sonrasında tamamen yok ederek tedavi ediyor.

Bir ay gibi kısa sürede etkisi gösterip tamamen tüm akne ve sivilcelere son veriyor. Ayrıca bu ilaç cilde iyi gelerek yeniden tazeliyor. Aynı zamanda bu krem yorumlarında  yatmadan önce sivilce  üzerine sürüldüğünde sabah sivilceden eser bırakmadığı ve mikrop öldürücü özelliğe sahip güçlü krem olduğundan bahsediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.