Sağlık Bilgi Kaynağı

Muscoril

0 1.435

Muscoril merhem her türlü boyun tutulması, sırt ağrıları, bel ağrıları ve kas ağrıları gibi şikayetlerin giderilmesi amacıyla, tedavi edici özellikte olan ve omurilik kaynaklı oluşan kas gerginliğinin azalmasında rol alan etkili bir kas gevşeticidir. Bir hasar sonucunda kaslarda ağrı ve gerginlik oluşması durumunda kasların rahatlatılması amacıyla kullanılır.

Muscoril ’in etken maddesi, Tiyokolşikosid’dir. 15 yaş üzeri yaş gruplarında kullanılabilen ilaç, içerisinde bulunan etken maddeye karşı alerjisi olmayan yetişkinler tarafından kullanılmak üzere satışa sunulmuştur. Tüm ilaçlarda olduğu gibi muscoril’de doktor veya eczacı kontrolünde kullanılmalıdır.  İlacın bir takım yan etkilerinin bulunmasından dolayı, doktor kontrolünde kullanılmadığı zaman vücutta birtakım sorunlar meydana getirme ihtimali vardır.

Muscoril Merhem Ne İçin Kullanılır?

Gelişen teknolojiyle birlikte masa başı ve bilgisayar alanındaki işlere yönelme artmış ve insanlar bu işlerden dolayı sürekli bel, boyun, kol, bacak vücut ve kas ağrıları çekmeye başlamışlardır. Tüm bu ağrıların giderilmesi ve vücuttaki ağrıyan yerlerin rahatlatılması amacıyla kullanılan muscoril merhem, vücuda büyük oranda yarar sağlamaktadır. Vücutta oluşan kas ağrılarından kısa sürede kurtulabilmek için Muscoril’e ihtiyaç duyulur. Kas gevşeticileri arasında önemli bir yeri olan muscoril, birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır.

Miyalji Hastalığı ve Muscoril Kullanımı

Birçok farklı sebepten dolayı oluşan kas ağrıları toplum içinde kas romatizması olarak adlandırılır. Miyalji, bu kas romatizmalarının tıp dilindeki adıdır. Uzun süre boyunca süren kas ağrıları, dinlenildiği halde geçmeyen kas yorgunlukları ve bir anda oluşan kas tutulmaları Miyalji belirtileri arasındadır. Muscoril merhem, Miyalji’nin oluşturduğu tüm rahatsızlıklarda oldukça etkilidir. Ağrıyan yere uygun miktarda sürülen muscoril merhem Miyalji’nin oluşturabileceği tüm ağrıları tedavi edici özelliktedir.

Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı

Muscoril Nedir
Muscoril | Muscoril Yan Etkileri

Muscoril merhem, bel ve boyun ağrılarının daha da ilerlemiş hali olan fıtıklarda kullanıldığında ağrıyan bölgenin rahatlaması sağlanılır. Ağrıyan bölgeye belirtilen miktarda kullanılması gerekir. Fıtıktan dolayı oluşan tüm ağrıları gidermesi etkisiyle, ilaca karşı alerjik reaksiyonu bulunmayan tüm hastalar kullanabilir. Kullanım esnasında ağız ve göz ile temasından kaçınılmalıdır.

Kas Ağrıları

Kas gevşetici olarak bilinen muscoril, yorgunluktan kaynaklı kas ağrılarında ve kas kramplarında sıklıkla kullanılır. Kas ağrılarının giderilmesinde etkili rol oynayan muscoril, sporcular ve yoğun bir şekilde kas ağrısı çeken kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Muscoril Yararları

Tekrarlayan sırt ve boyun ağrılarını geçirmede etkili olan muscoril, anlık oluşan kas kramplarının rahatlamasında ve yorgunluklara bağlı tüm kas ağrılarının giderilmesinde oldukça yararlı bir merhemdir. Ağrıyan bölgeye uygulanan muscoril, çok kısa bir süre içerisinde rahatlama sağlayarak etkisini gösterir. Kas gevşeticiler arasında doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Muscoril ’in ağrıları azaltmada etkili olduğu bilinen bir gerçektir.

Çocuklarda kullanımı, koşma ve hızlı bir hareket anında kollarda ve bacaklarda oluşan hafif eklem ağrıları ve ciddi olmayacak türden olan ağrıların giderilmesi amacıyladır. Genellikle 15 yaş ve üzeri için kullanılması daha uygun olup daha küçük çocuklar için merhem türünde kullanımı doktor dahilinde olmalıdır. İlgili Link: Mukostatin

Muscoril Yan Etkileri

Muscoril Faydaları
Muscoril | Muscoril Yan Etkileri

Sürekli kullanılan başka bir kas gevşetici olması durumunda, muscoril doktora danışılarak kullanılmalıdır. Farklı kas gevşeticiler ile birlikte kullanılması önerilmemektedir. Böbrek hastalığı, kanama, epilepsi ve daha farklı hastalıkları bulunan kişilerin ilacı doktora danışarak kullanması gerekir. Emzirme ve gebelik döneminde kullanımı anne ve bebek için sakıncalı olabileceğinden dolayı, Muscoril ’in hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması önerilmez. Kullanılacaksa bile bu işlem, doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Kullanım süresi bir hafta olmak üzere reçete edilir. İlacın daha fazla kullanılması gerekmemişse bir haftadan da uzun süre kullanılmamalıdır. Kusma, mide bulantısı, baş dönmesi ve vücutta oluşan birtakım şişlikler ilacın oluşabilecek diğer yan etkileridir. İlaç kullanımından sonra görülebilecek diğer bir yan etki de ishaldir. Böyle bir durumda ilacın kullanım dozu azaltılmalı, ilaç kullanımı sonlandırılmalı ve doktora danışılmalıdır.

İlacın kullanımı uyku hali yapabileceğinden dolayı ilacın kullanımından sonra araç kullanımı tavsiye edilmemektedir. Tüm ağrılar için kullanımı uygun olmayan muscoril, sürekli uygulanmamalı ve masaj kremi olarak kesinlikle kullanılmamalıdır. Sadece reçete edilen gün kadar kullanılması gereken ilaç, kullanım bittikten sonra tedavi sonlandırılmalıdır. Sadece doktor tarafından kullanım süresi uzun reçete edilen hastalar tedaviye devam edebilir.

Muscoril Ampul Nasıl Kullanılır?

Geçmeyen ve sürekli tekrarlayan ağrılar için, doktor tarafından muscoril merhem yerine muscoril ampul reçete edilir. Muscoril ampulün şiddetli kas ağrılarında ağrıları geçirmedeki rolü, muscoril merheme oranla daha fazladır. Muscoril 4 mg kapsül, bir dozu bir bardak su ile birlikte tok karına içilir. Kullanım aşamasında vücutta herhangi bir rahatsızlık oluşturmaması için doktor ve eczacı tarafından, reçete edilen doz miktarında kullanılması gerekir. İlgili Link: Volteren Krem

İlacın belirlenen miktardan fazla kullanımı, sindirim sistemine zarar vererek, olası yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Bu nedenden dolayı muscoril ampule karşı herhangi bir alerjisi bulunan insanlar için ilacın kullanım şekli ve kullanılacak doz miktarı doktor tarafından belirlenmelidir.

Web sitemizde yayınlanan merhem, krem, sabun, jel ürünlerini kullanırken alerjik reaksiyon göstermemek için doktorunuzun yönlendirmesini dikkate alın. Unutmayın ki ilaç kullanımı ancak Dr reçetesi ile yapılmalıdır. Sitemizde bu alanda gördüğünüz tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Bu tarz ürünleri kullanmak sizin kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sonucunda oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda saglikguncel.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.