Sağlık Bilgi Kaynağı

Kütahya Ağız Diş Sağlığı

0 645

Ağız Ve Diş Sağlığı Konusunda Uzmanlar Uyarıyor  

Ağız ve diş sağlığı tüm bireylerin ömür boyu dikkat etmesi gereken sağlık sorunlarından biridir. Aynı zamanda diş sağlığı kaybedilmesi durumunda sonrasında yaşanacak olan bakımlar acı verici olacağından dolayı da insanlar tarafından korkulan bir durumdur. Ağız ve diş sağlığı konusunda bilgi aldığımız Kütahya ağız diş sağlığı uzmanları dikkat çeken uyarılar  yapmaktadır. Bu uyarılar arasında diş çürümeleri, 20 lik diş batması, ağız kokusu gibi nedenler var olmaktadır. Bu hastalıklar genellikle güzel bir görüntü sağlamadığından dolayı mutlaka yapılması gereken tedaviler arasında yer almaktadır.

 

Ağız günlük hayatımızda oldukça sık kullandığımız bir organımızdır. Ve görsellik olarak ilk göze çarpan dişler de bir o kadar sağlık açısından kaliteli olmak zorundadır. İş hayatımızda yada özel hayatımızda olan tüm insanlar diş sağlığına çok dikkat etmektedir. Bu nedenle kötü görüntü vermemek adına uzmanların yapmış oldukları uyarılara dikkat etmek gerekmektedir. Bu uyarıların yerine getirilmemesi sonrası için kalıcı sorunlar oluşturacağından dolayı mutlaka uygulanmalıdır.

 

Ağız Ve Diş Sağlığı Konusunda Yapılması Gereken Bakımlar

 

Her birey düzenli olarak bazı ağız ve diş bakımlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Özellikle bu bakımların bilincinde olmayan çocuklar için ailelerinin sorumlulukları daha fazla olduğundan dolayı dikkatli olunmalıdır. Hem yetişkinlerin hemde çocukların yaptığı bu bakımlar ileriki yaşlarda sağlıklı gülüşler için çok önemlidir.  Ağız ve diş bakımı yapmak için atılacak adımlar şöyledir;

 

  • Günde 2 kere mutlaka dişler fırçalanmalıdır. ( Çocuklar için bezelye büyüklüğünde macun olmalıdır. )
  • Ağız bakım suyu ile günde 2 kere gargara yapılmalıdır. ( Çocuklar için gerekli değildir. )
  • Diş ipi kullanılmalı ve hassas olan yerler temizlenmelidir. ( Çocuklar için gerekli değildir.)
  • Kürdan ve bunun gibi ürünlerin ağız temizliği için kullanılmaması gerekmektedir.
  • Misvak kullanımı duruma göre yapılabilir. (Hassas diş etleri olanlar kullanmamalıdır.)

 

Bu uygulamaların düzenli olarak yapılması durumunda sağlıklı ağız ve diş bakımı sağlanmış olunur. Bütün bunların yanı sıra 6 ayda 1 kez diş doktorlarına gidilip genel kontrol sağlanmalıdır. Bu daha sonra yaşanacak sorunların önüne geçilmesi için oldukça önemli bir konudur.

 

Uzmanların Uyarıları Dikkate Alınmalı

 

Kütahya ağız ve diş sağlığı doktorları bu konuda dikkat çekici uyarı yapıyor. Ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çeken doktorlar tüm hastaların belirlenen bu uygulamaları yapmamaları durumunda sonraki yıllarda diş kaybı, ağız kokusu ve ağız yaraları gibi sorunlar yaşanabileceğini belirtiyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.