Sağlık Bilgi Kaynağı

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır

0 729

Kaşlarımızın yüzümüzdeki ifadeye anlam veren büyük bir önemi vardır. Doğru bir şekilde yapılacak kaş bakımı yüzümüzdeki bu ifadeye anlam kazandıracaktır. Bu konumuzda daha güzel bir yüz için kaş bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Kaşların yüzümüz ile bir bütünlük yakalaya bilmesi ilk başta kalınlığıyla alakalıdır. Yüzümüz incemi, yuvarlak mı, v şeklinde mi… Buna göre kaş kalınlığı ve boyu uzman kişilerce ayarlanmalıdır. Tabiki en güzeli doğal olandır ancak bazen doğal kaşlarımız biraz fazla büyüyüp kalınlaşabiliyor.

Kaş Rengi ve Kaş Bakımı

Kaş bakımında ikinci püf nokta kaşların rengidir. Ten ve saç rengimize uygun kaş rengi her zaman sizi daha güzel gösterecektir. Saç renginden iki ton daha açık kaş rengi idealdir. Bu sene sık sık rastladığımız sapsarı saçlar sim siyah kaşlardan kesinlikle kaçının.

İleride hatırlamak istemeyeceğiniz anı olarak bu duyguyu yaşamanızı tavsiye etmiyoruz. Kaşlarda incelme seyrelme ve dökülme varsa, eczanelerde satılan bakanlık onaylı kaş serumları kullanın. Sağlıklı beslenin sigara ve alkolden uzak durun.

İlgili Link : Saç Bakımı

Kaşlarınızla fazla oynamayın, başta dediğimiz gibi doğal ve bakımlı kaşlar size en çok yakışandır. İncelte incelte kaşı kalmayan kadın çok gördük maalesef. Kaş tarağı ile kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Düzenli olarak bu işlemi yaparsanız kaşlarınız yönüne alışacak ve sizi daha büyülü bakışlara kavuşturacaktır. Ayrıca tüylü olan tüm bölgelerin taranması iyi bir şeydir.

Kaş farı ve kalemi seçimi son derece önemli. Japon pazarlarında satılan 3 liralık ürünlerden uzak durun. Akşamları makyaj temizleme mendiliyle kaşlarınızı güzelce silin. Pamuk ve gül suyu ile de silebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.