Sağlık Bilgi Kaynağı

Jelgo Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

0 570

Nitelikli kremler arasında yer alan Jelgo Jel nedir? Ciltte ortaya çıkan ağrı ve hasar durumunda kullanılan özel bir krem olan Jelgo Jel ne işe yarar? Son zamanlarda etkili bir krem olarak karşımıza çıkan Jelgo Jel nasıl kullanılır? İşte bu sorulara dair merak edilen ayrıntılar!

Jelgo jel, son dönemlerde çok fazla tercih edilen, sürüldüğü yere rahatlama ve ferahlık veren bir jel kremdir. Haricen kullanılır. Kas gevşetici bir krem olmasa da kaslarda rahatlama sağlar. Kas yorgunluğuna, kas gerginliği ve sertleşmesine iyi gelir. Aynı zamanda burkulmalar, incinmeler, sırt ağrısı, bel ağrısı, omuz tutulması ve çürükler için kullanılır. Bu tür ağrılarda, şişliklerde ve morarmalarda hızlı ve etkili çözüm sağlar.

Jelgo Jel Nedir?

Jelgo jel cilt için üretilmiş, haricen kullanılan, çok etkili bir kremdir. Şişlik giderme özelliği taşıyan bu jel krem aynı zamanda etkili bir ağrı kesici ve iltihap giderici özelliği taşır. Bundan dolayı da söz konusu kreme olan ilgi ve ihtiyaç her geçe gün itibariyle artış göstermektedir.

Burkulma, incinme, morarma, çürük, artrit, sırt ve bel ağrıları için kullanılır. Kas ve eklem ağrılarında geçici olarak rahatlama sağlarşişlikleri hızlıca azaltır. Jelgo krem, romatizmal hastalıklara da iyi gelir. Spor kazları sonucu oluşan kas eklem sorunlarının tedavisinde sıkça tercih edilir. Bu krem iskelet ve kas sistemi sağlığını korumada oldukça etkilidir.

Bu kremin etken maddeleri 100 gram jelde 5 gramdietilamin salisilat ve 1 gram essindir. Yardımcı madde olarak da karbomer, makrogol-6-gliserol kaprilokaprat,izopropil alkol, EDTA disodyum, trometamol, portakal çiçeği yağı, lavanta yağı ve saf su içerir. İçeriğinde yer alan etken maddeler sayesinde başarılı sonuçlar ortaya koyabilen Jelgo Jel ne işe yarar? İşte yanıtı!

Jelgo Jel Ne İşe Yarar?

Jelgo jel, ağrı kesici ve iltihap giderici olarak haricen kullanılır. Travmaya bağlı olarak gelişen, incinmeler, çürükler, ezikler, morarma ve şişlikleri tedavi eder. Kas ve romatizmal ağrıları giderir. Yüzeysel toplar damar iltihabı ve varisleşmiş damarların tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda sırttan kalçaya ve bacak arkasına giden sinir ağrılarını geçirir.

Kremin içinde bulunan kapsaisin maddesi sayesinde, beynin vücuttaki ağrı sinyallerini alması önlenir. Böylece vücuttaki ağrı algısı yok olmuş olur. Ayrıca içeriğindeki mentol, ciltte oluşturduğu serinlik veya sıcaklık hissi ile kas ve eklem ağrılarının hissedilmesini engeller. Böylece ağrı hissettiren vakaları acısız atlatmanıza yardımcı olur.

Jelgo Jel Nasıl Kullanılır?

Tüm ilaçlar gibi Jelgo jeli de ilacın etiketinde belirtildiği gibi veya doktorunuzun tavsiye ettiği gibi kullanmalısınız. Size tavsiye edilenden daha az veya daha fazla miktarlarda ya da daha uzun süreli kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Kremi kullanmadan önce cildinizi mutlaka temizleyip kurulayın. Çatlak yerlere, açık yaralara, güneş yanığına veya başka sebeplerle tahriş olmuş cilde kesinlikle kullanmayın. Jelgo jel kremi, ağrıyan veya şişen bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. Ardından cilt tarafından emilene kadar ovalayıp iyice yedirin. Kremi uygularken, etkilenen bölgenin dışına taşırmamaya dikkat edin.

Bu kremi ilaç etiketine göre, günde bir veya iki defa kullanabilirsiniz. Ağrılarınız bitince kullanımı durdurmalısınız. Doktorunuz kremi reçete etti ise kullanımınızı ona göre yapmalısınız. Yoksa yazacağım kullanım önerilerini dikkate almalısınız;

Jelgo Jel Faydaları
Jelgo Jel Nedir, Ne İşe Yarar
 • Rahatsız olan bölgenin cilt yüzeyine bir miktar jel sıkın.
 • İnce bir tabaka halinde, masaj yaparak sürün.
 • Rahatsızlığınız bitene kadar jeli kullanın. (Fakat bir haftadan daha uzun süre boyunca şikayetleriniz geçmezse, doktorunuza başvurmayı asla ihmal etmemelisiniz.)
 • Şikayetin boyutuna göre günde bir veya iki defa kullanın.

Elbette ki bütün kremlerde olduğu gibi Jelgo Jel ürününü kullanırken dikkatli davranmak şarttır. Ancak bu sayede bu nitelikli kremden etkili sonuçlar elde etmek de mümkün olacaktır.

Jelgo Jel Kremi Kullanırken Dikkat Edilecekler

Tüm ilaçları kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı konular vardır. Bunları çok ciddiye almalı, aksi bir durum oluşursa hemen doktorumuza başvurmalıyız. Jelgo jel kullanırken de bazı hususları göz önünde bulundurmamız gerekir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Jel krem oda sıcaklığında, nem ve ısıdan uzak bir şekilde korunmalı. Ayrıca çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalı.
 • Jel, kullanıcının alerjisi olan herhangi bir etken madde içeriyor mu diye bakılmalıdır.
 • Göze temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ile yıkanmalıdır.
 • Jelin uygulandığı bölgede genellikle hafif bir yanma ve soğukluk olur. Bu his bir süre sonra azalarak geçer. Eğer geçmediyse, ciddi ağrı, kabarıklık ve kızarıklık oluştuysa hemen doktora başvurulmalıdır.
 • Jelin uygulandığı bölgede yanma hissini artıracak sargı veya bandaj kullanılmamalı.
 • Cildin hassas bölgelerine sürülmemeli.
 • Banyodan ve tıraştan sonra cilt hassasiyeti arttığı için hemen uygulanmamalı.
 • Işın tedavisi gören kişilerde, tedavinin uygulandığı bölgelere sürülmemeli.
 • Açık yaraların ve aknelerin olduğu bölgelere uygulanmamalı.
 • Doktor tavsiyesi ile alan emziren annelerde, göğüs bölgesine kullanılmamalı.
 • Kremi kullanırken çok geniş yüzeylere değil dar bir alana uygulanmalı. Lokal kullanım, yan etkileri engeller ve alerji riskini azaltır.
 • Kan şekeri düşürücü ve pıhtılaşma önleyici ilaçlar kullanan kişiler tarafından kullanılmamalı.
 • Hamile kadınlarda bu tür ilaçların kullanımı çok önerilmez. Cilt tarafından emilim olup bebeğe geçebileceğinden dolayı olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden doktora gebeliği bildirmek gerekir. Doktor yine de kullanılmasında sakınca görmüyorsa, kesinlikle doktorun tavsiye ettiği şekilde uygulanır.

Jelgo jel vücutta oluşan birçok ağrı için kullanılır. Bu jeli özellikle doktor tavsiyesi ve reçetesiyle almak çok önemlidir. Oluşabilecek yan etkilerden korunmak için doktorunuzun tavsiyesine uymalısınız. İlacı kullanmadan önce mutlaka prospektüsü okumalı, yukarıda yazdığımız konulara da dikkat etmelisiniz. Bu durumlara dikkat ettiğiniz halde yine de beklenmedik bir etkiyle karşılaşırsanız, derhal doktora başvurunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.