Sağlık Bilgi Kaynağı

İmex Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

0 1.070

Hormonların çalışma düzeninde yaşanan değişikliklerden kaynaklı olarak yüzünüzde ve vücudunuzun çeşitli noktalarında sivilce artışı görülebilir. Bu dönemler genellikle ergenlik, hamilelik ve regl dönemleri gibi fiziksel sebeplerden kaynaklansa da dönemsel stresleriniz sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Cildinizde çıkan sivilceleri kontrol etmekte zorlanıyorsanız mutlaka bir uzmandan destek almalısınız. İmex Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Sivilce Kremi Kullananlar adlı yazımızda, sivilce oluşumunu engelleyen ve cildin güzelleşmesini destekleyen İmex kremi hakkında bilgileri paylaşıyoruz.

Milyonlarca insan sivilce sorununa karşı bir çözüm bulmaya çalışıyor. Kullanıcılar deneyimledikleri ve memnun kaldıkları ürünleri paylaşarak diğer sorun yaşayan kişilerin yararlanmasını sağlıyor. Bu sorunu yaşayan kişiler popüler tercihi İmex krem nedir ve ne işe yarar?

İmex Ne İşe Yarar?

İmex krem, tüm eczanelerden reçetesiz şekilde temin edebileceğiniz bir tür antibiyotik kremdir. Sivilce artışı görülen cilt üzerine sürülerek uygulanır. Sivilce sorunu ile baş etmekte zorlanan kişiler, kullanabilecekleri ilaç ve doğal yöntemleri araştırdıkları sırada İmex krem ile karşılaşmaktadır. Deneyimleyen kişilerde memnuniyet oranının yüksek olması İmex kreme olan ilgiyi artırıyor. Krem içerisinde bulunan tetrasiklin hidroklorür maddesi sayesinde sorunlu sivilce bölgesindeki bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. İltihaplanma görülmeyen sivilcelerin tedavisinde oldukça sık tercih edilir. Hormonların kontrol edilemediği dönemlerde sivilce oluşumunun başlangıcında kullanıldığı takdirde oluşumun büyümesini engelleyerek kısa sürede etki gösterir.

İçerisinde kortizon bulunmadığı için sivilce sorunu karşısında kullanılması beklenen ilk kremlerden biridir. Sivilce oluşumunun başlangıcından itibaren düzenli şekilde kullanıldığında bakterilerin yok olmasına ve cildin eski haline dönmesini sağlıyor. İmex kremin etkisini düzenli kullanımlarda 2 gün içerisinde görebilirsiniz.

İmex krem hakkında yanlış bilinen bazı durumlarda mevcuttur. İmex krem sivilce oluşumunun başlangıcından itibaren kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde uygulandığı takdirde sivilcenin büyümesi, iltihaplanması ve cilt dengesinin bozulması engellenir. Ciltteki leke ve siyah nokta gibi sorunlar üzerinde çok büyük bir faydası bulunmamaktadır. Sorunlu bölge üzerindeki dengeyi sağlar ancak leke ve siyah nokta konusunda daha büyük beklenti içinde bulunmak yanlıştır.

İmex kremlere eczaneden reçetesiz şekilde ulaşabilirsiniz. Cilt üzerindeki büyük yan etkileri bulunmadığı için reçetesiz satılmasında bir mahsur görülmemektedir ancak sivilce sorununuz uzun süreli gerçekleşiyor ise ilaç kullanımını uzman kontrolünün sonrasında gerçekleştirmelisiniz. Yapılacak testler sonucunda İmex krem yerine başka bir kremi kullanmanız tavsiye edilebilir.

İmex krem kullananların dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri de güneşe çıkmadan kullanmaktır. Güneş kremi dışındaki diğer kremler, güneş ışığı gibi yüksek ışığa maruz kaldıklarında lekelenmelere sebep olmaktadır. Bu konuya dikkat ederek ışıktan korunabileceğiniz ortamlarda kullanmalısınız. İlgili Link ;  Deotak Krem

İmex Krem Nasıl Kullanılır?

Sivilce Kremi İmex

İmex kreç tüm eczanelerde reçetesiz olarak satın alınabilen kremlerden biridir. Sivilce kremi kullananlar İmex’in kullanımı farklı şekillerde deneseler de günde 1 – 3 kez sorunlu bölgeyi kapsayacak şekilde uygulanmalıdır. Kremi uygulamadan önce mutlaka cildinizi bol su ile temizlemeli ve makyaj malzemesi gibi cildi kapatıcı malzemelerin olmadığından emin olmalısınız. Sorunlu bölgeye yeterli olacak şekilde kremi sürüp hafif masaj uygulaması ile yedirmelisiniz. Uygulamanın ardından tercihinize göre gazlı bezle kapatmanızda yarar vardır.

İmex kremin rengi fondöteni anımsatır. Üstünü gazlı bez ile kapatmadığınız takdirde dikkatli olmanız gerekir aksi takdirde kıyafetlerinize bulaşma riski yüksektir.

Sivilce oluşumunu 2 – 3 gün içerisinde kontrol altına alınırken ilacı düzenli şekilde uygulamanızda fayda vardır. Kremin cilt üzerinde daha iyi sonuç vermesi ve kalıcı sonuçlar elde edebilmesi için 1 aylık periyotta düzenli şekilde kullanmanız tavsiye edilmektedir.

İmex Krem Yan Etkileri Nelerdir?

İmex krem, insanlar üzerindeki yan etkileri incelendiğinde güvenilir bir üründür. Ancak yaşanabilecek olası yan etkiler aşağıdaki gibi sıralanır.

·         Saç kökleri etrafında cilt rengin açılmaya sebep olması

·         Ciltte kuruma ve kaşıntı

·         Ciltte yanma hissi

·         Ciltte kızarıklık, ağrı ve şişme

·         Yüzde, boğazda, dilde şişlik ve kurdeşen

·         Karın ağrısı ve nefes almada güçlük gibi sebepler düşük de olsa yaşanabilecek olası yan etkilerdir.

İmex Krem Fiyatı

Eczanelerde 20 gram olarak satılan İmex kremin satış fiyatı 40.00 TL’dir. Reçeteli şekilde satın alırsanız 7,5 TL fiyatı bulunmaktadır.

İmex Kremi Kimler Kullanamaz?

İmex, cilde uygulanan bir krem olduğu için büyük yan etkileri bulunmamaktadır ancak bazı durumlarda kullanılması tavsiye edilmez. İmex kremin kullanılması tavsiye edilmeyen durumlar:

·         Bebeklerin kullanması tavsiye edilmez,

·         Hamile kadınların kullanması tavsiye edilmez,

·         İlaca karşı alerjisi olan kişilerin kullanması tavsiye edilmez,

·         Açık yaralarda kullanılmaz,

·         Göze temas etmemelidir,

·         Kulak içi, burun içi ve ağız içine kullanılmaz.

İmex krem öncelikle çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır. Kendi ambalajında ve kendi kutusunda saklanması, kremin daha uzun ömürlü olmasına yarar sağlar. Saklandığı ortamın sıcaklığı 15 – 20 derece olmalıdır. Güneş ışığının direkt etki etmediği, rutubetli olmayan yerlerde muhafaza edilmelidir. Son kullanma tarihinden itibaren tıbbi atık olarak geri dönüşüme gönderebilirsiniz.

Kremin yüzde bekletilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Gün içerisinde 1 ile 3 defa kullanılması tavsiye edilen kremi, her kullanışınızda 2-3 saat bekletebilirsiniz. Gece uyumadan önce kullandığınız takdirde üstünü gazlı bezle kapatarak giysilerinize bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Kremin yüzde bekletilmesi, sorunlu bölgeye yapılan müdahalenin kontrol altında tutulmasını sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.