Sağlık Bilgi Kaynağı

Güzelliğinizi Gölgeleyen Stil Hataları

0 298

Her kadın güzel ve zarif görünmek ister. Çoğu zaman estetik bir duruş güzelliği ön plana çıkarmak için yeterli olurken, çoğu zaman ise yanlış bir tebessüm güzelliği yok edici etkiye sahiptir. Stil sahibi olmak, aurayı ortaya koymak için doğru tasarım yapıldığında en belirgin güzellik gösterme şeklidir. Ancak stil sahibi olmak demek abartmak ya da doğallığı bozacak  durumları uygulamak demek değildir. Stil hataları güzelliğe gölge düşürecek çok fazla detaya sahiptir. Bu durum güzel görüneyim derken hayal kırıklığına uğramaya sebep olur.

Yaşına Uygun Giyinmemek

Yaşına uygun giyim parçalarını tercih etmemek en çok yapılan stil hatalarının başında gelir. Bu tarzı benimseyen bayanlar her zaman rüküş olarak kabul edilmiştir. Cool bir görünüm taşımak için yaşınızın gerektirdiği gibi giyinmeniz, boş bakış ve gülüşlerin hedefinde olmamanız için dikkat etmeniz gereken noktadır. Hoş bir hanımefendi gibi görünmek için yere kadar uzun etekler tercih etmeniz çok basit, demode ve stil sahibi olmaktan uzaktır. Kendi yüz çizgileriniz, vücut ölçüleriniz ve yaş grubunuza uygun olan naif bir giyim parçası tercih etmeniz en doğru stili yakalamanızı sağlar.

Aşırı Makyaj Yapmak

Bazı kadınların güzel olmak uğruna aşırı makyaj yaptığı bir gerçektir. Bu durum bazı kadınlarda ilginç bir görünüm sağlamazken, bazı kadınlarda ise güzelliği gölgeleyen bir detay oluşturur. Açık tenli kadınların seçmiş olduğu koyu renk ağırlıklı makyaj, koyu tenli bayanların yaptığı açık renk makyaj her zaman tezattır ve çok rüküş görünmeye sebep olur. Kadınların makyaj yapmaları için en doğru tercih yüzlerine çok hafif bir renk vermeleri detayını içermelidir. Aşırı makyaj yapmak her zaman yanlış bir stildir.

Yüksek Topuk Skalasını Abartmak

Ünlü sanatçıları örnek alarak ayakkabı tercihlerini düşündüğümüzde gerçek anlamda stil sahibi kadın sanatçıların abartılı topukları kullanmadığını görmekteyiz. Çoğu ünlü kadın sanatçı, kendi stillerini doğallık dengesi üzerine örtüştürmüş ve seçim skalasını rahatlıklarına uygun olarak belirlemiştir. Olduğundan daha uzun görünmek için yüksek topuklu ayakkabı tercih etmek doğrudur. Ancak topuk yüksekliğini vücut hatlarına uygun olacak derecede ayarlamak gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.