Sağlık Bilgi Kaynağı

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır

0 804

Göz kapağı estetiği göz ve çevresinde farklı sebeplere bağlı olarak gelişen fonksiyonel sorunların çözümüne yönelik olarak yapıldığı gibi, estetik yönünden kaygılanan kişilerin bu tür kaygılarını gidermek amacıyla da yapılıyor.

Günümüzde oldukça sık talep gören estetik uygulamalardan biri olan göz kapağı estetiği, blefaroplasti olarak da adlandırılıyor. Küçük fakat etkili cerrahi müdahaleler sonrasında yüz ve göz bölgesinde oluşan kayıplar giderilerek kişinin daha estetik bir görünüme sahip olması sağlanıyor.

Son derece modern ve steril klinik ortam şartlarında uygulanan göz kapağı estetik ameliyatları hem alt göz, hem de üst göz için uygulanabiliyor. Konuyla ilgili yaptığımız araştırma sonuçlarına göre, bu tür operasyonlar uzman cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde neredeyse %100’e varan başarı oranlarıyla yapılıyor.

Peki, göz kapağı estetiği, kimler için uygun görülen ve ne tür sorunları ortadan kaldıran bir uygulamadır? Bu sorunun cevabı da haberimizin devamında yer alıyor.

Göz kapağı Estetiği Yaşlanmayla Oluşan Sarkmaları Ortadan kaldırıyor

Göz kapağı estetiği genellikle yaşlanmaya bağlı etkilerin oluşmaya başladığı 35 yaş ve üzerindeki bireyler tarafından tercih ediliyor. Yapılan estetik cerrahi uygulamaları sayesinde birçok farklı sorun ortadan kaldırılabiliyor.

İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilir

Göz Kapaklarında Oluşan Şarkmalar

Göz kapağı estetik talepleri çoğunlukla yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan ve yüzün görünümünü olumsuz etkileyen sarkmaların ortadan kaldırılması amacıyla talep ediliyor.

Göz Altlarında Oluşan Torbacıklar

Göz altlarında ortaya çıkarak bireyin hep yorgun ve kederli görünmesine sebep olan göz altı torbası da göz kapağı estetiği uygulamalarıyla tamamen ortadan kaldırılarak kişinin daha genç bir yüz ifadesine sahip olması sağlanıyor.

Göz Kapaklarında Oluşan Şekil Bozuklukları

Farklı sebeplere bağlı olarak göz kapağında oluşan şekil bozuklukları, oldukça kısa süren cerrahi müdahaleler sonrasında giderilerek yüze estetik bir görünüm kazandırılıyor.

Doğuştan Var Olan Estetik Kayıpları

Kişinin doğum itibarıyla göz ve çevresinde bulunan estetik sorunlar da göz kapağı estetiği sayesinde giderilebiliyor. Estetik amaçlı olarak göz kapağı estetiği taleplerinin dışında kalan bu kategorideki her yaştan hasta, yaş durumuna bakılmaksızın göz kapağı estetiği olabiliyor.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Uzman hekimler tarafından yüksek başarı oranlarıyla yapılan bu tür estetik girişimler, bireyin isteği doğrultusunda sadece alt veya üst göz kapağına yapılabildiği gibi, eş zamanlı olarak her iki göze de yapılabiliyor.

Üst göz kapağı ameliyatında üst göz kapağı altından açılan küçük bir kesiyle yapılan işlem, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altında bulunan hattan yapılan küçük kesi sayesinde yapılabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.