Sağlık Bilgi Kaynağı

Genital Estetik

0 202

Genital estetik rahatsız edici görünüme ve yapıya sahip genital bölgenin kolay ve basit uygulamalar ile güzel görünüme kavuşturulması işlemidir. Genital Estetik sayesinde kadınlar kendini daha iyi hissetmekte ve yüzleri gülmektedir.

Genital estetik yapılan kişiler kısa sürede normal hayatına dönmektedirler. Genital estetik sonrasında iyileşme dönemi içerisinde bulunan zamanda tek şart bir ya da bir buçuk ay cinsel ilişki yaşamamaktır. Memnun verici ve başarılı işlem için hasta ile doktor arasında güven bağı olması önemlidir. Hastanın rahatça isteklerini ve sıkıntılarını doktora iletmesi ile doğru işlem uygulanır. Genital estetiğin kadınlar üzerinde sağladığı yararlar vardır.

Bunlar: Cinsel ilişkinin ağrısız olması, Cinsel ilişki sırasında ve sonrasında zorluk çekilmemesi, cinsel ilişkiden zevk alınması, tayt, mayo, bikini gibi kadın hatlarını ortaya çıkaran kıyafetlerin şık ve kusursuz duruşu genital estetiğin sağladığı yararlardandır. İlgili Link: Geçmişten Günümüze Lazerle Vajina Estetiğindeki Değişmeler

Hangi Durumlarda Genital Estetik Yapılır

Genital estetik kadınlar tarafından son dönemlerde en çok ilgi çeken uygulamalardandır. Genital estetiğin yapılabilmesi için; Yaşlanma, doğuştan olan görünüm ve yapısal bozukluklar ya da doğum gibi bölgenin deforme olması gerekmektedir. Renk koyulukları tedavisinde de başarılı olan doktorlar son yıllarda renk koyulukları, vajina sarkması vajina sıkılaştırılması ya da kızlık zarı dikimi gibi işlemleri uygulamaktadır. Genital estetik ameliyatları; vajina sarkmalarının onarımı, vajina daraltma, zar dikimi, vajina dudakları dolgunlaştırılması idrar kaçırma ameliyatları, rahim asma ameliyatlarıdır. Genital estetik müdahalelerinde 2 yönteme başvurulur. Lazer müdahale ve cerrahi müdahaledir.

Doğum Sonrası Genital Estetik

Normal doğum sonrası bazı kadınlarda vajinal genişleme oluşmaktadır. Atılan doğum dikişlerinde karşılıklı iki dokunun gelmesine bağlı olarak vajina girişinde bazı rahatsız edici görüntüler oluşabilmektedir. Deforme olan cilt görüntü rahatsızlığı oluşturmaktadır. Bu durumda günlük uygulanan operasyon ile görüntü kirliliği ortadan kaldırılarak kişilerin eski görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Genital estetik başarıları teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha da artmaktadır.

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır

En çok yapılan genital estetik türlerinden biri vajina daraltma işlemidir. Cerrahi işlemlerle yapılan daraltma uygulaması kadın ve erkek için oldukça önemlidir. Vajinal sarkma ya da uzamanın nedenleri; yaşlanma, sağlıksız beslenme, bağ doku zayıflığı, yapılan doğum sayısı, kötü alışkanlıklardır. Vajinal genişlik çiftler arasında ciddi problemlere yol açmaktadır. Kadın ve erkeğin cinsel hayatta zevk almalarını engelleyerek çiftlerin birbirlerinden soğumasına, özgüven yitimine sebep olur. Bu sebepten dolayı vajina daraltma ameliyatı kişilerin en çok başvurduğu yöntemdir. Ameliyat süresi 45-50 dakika sürmektedir. Hastaya anestezi verilmeden uyanık bir şekilde uygulanan kısa süreli işlemdir. İlgili Link: Sınır Tanımayan Estetik Uygulamaları

Dikişlerin hemen hemen büyük bir bölümü vajina içine uygulanır. Dışarıdan estetik dikiş yapılır ve işlem sonlandırılır. Dışarıdan bakıldığında kişinin ameliyat geçirdiği anlaşılmaz. Yapılan işlem sonrası dikiş alınma derdi olmaz dikişler erir ve yok olur. Ağrı kesiciler ile hasta kontrol altında tutularak bir gün sonra kişi hayatına devam edebilir. Genital estetik ameliyatları sonrasında kadınların özgüveni artmaktadır. Cinsel yaşama adapte olan ve cinsel sorunları son bulan kadınların bu sayede ağrı ve sıkıntıları da yok olur. Korkulacak ya da geri çekilecek bir durum olmayan genital estetik, diğer rahatsızlıklarda olduğu gibi rahat ve sorunsuz bir işlemle halledilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.