Sağlık Bilgi Kaynağı

Geçici Saç Boyaları

0 1.003

Günümüzde kadın ve erkekler saçlarının renginden çok çabuk sıkılabiliyor ve sık sık yenilik istiyorlar. Boyanan renkte her zaman tatmin olmayabiliyorlar. Ya da saçta uzun süre kalıpta saça zarar versin istemiyorlar. İşte geçici saç boyaları da bu amaç için üretilmiştir. 25 ile 50 TL arası fiyatları değişmektedir. İsteğe göre saçın tamamına veya bir kısmına uygulanabilir. Özel günlerde değişik her saç rengine sahip olabilirsiniz. Bu boyalar da kendi içlerinde kategorilere ayrılır. Örneğin sprey olanlar bir yıkamada çıkabiliyor. Ancak her markanın her ürünü için genelleme yapmak doğru olmaz. Bazı markalar 24 yıkamaya kadar garanti veriyor.

Geçici Saç Boyası Nedir?

Geçici saç boyası nedir? Sorusuna gelecek olursak bu boyalar diğerlerine göre biraz daha masum.  Bu boyalar sağlıklı saçtan kolay ancak işlem görmüş saçtan biraz daha uğraş gerektirerek çıkar. Özellikle bir yıkamada çıkanlar içinde açıcı bulunmadığından saça zarar vermezler en önemli özellikleri de budur. Kutunun üzerindeki rengi tamamen yansıtırlar. Seçmek istediğiniz renge kutunun üzerinden karar verdiğinizde sonrasında sadece uygulamak kalır.

Her yaşta insan bu boyaların sprey olanlarını rahatlıklar kullanabilir. Son dönemde kelliği kapatıp kapatmadığı konusunda da oldukça konuşulan boyalardır geçici saç boyaları. Kelliği tam anlamı ile kapatır denemez ama sprey olanları kendi saç ve ten renginize uyum yakalayıp denemeye değer.

Geçici Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

İlk önce omuzlara bir kumaş parçası veya bir havlu örtülmelidir. Daha sonra bir çalkalama yapılarak saça 10-15 cm uzaklıktan uygulanır. İster uç kısma isterse saçın her bölgesine uygulanabilir. Ardından boyanın kuruması beklenir ve bir tarak yardımı ile tarayarak boya sabitlenir. Geçici saç boyasının uygulaması işte bu kadar basit. Renkler ilk boyandığı zaman her zaman daha canlı gözükür yıkamaya göre açılır. İlgili Link: Keratin Sütü Faydaları

Kalıcılığı 24 saatten başlayıp 24 yıkamaya kadar değişiyor. Markadan markaya farklılık gösteriyor. Koyu renk saçlara sahipseniz eğer geçici saç boyasında başarılı sonuç alamayabilirsiniz. Çünkü koyu rengi kapatmak biraz daha detaylı işlemler gerektirir.

Geçici Saç Boyası Markaları

Son dönemin trend ürünlerinden geçici saç boyaları oldukça tercih ediliyor. Hem kimyasallık açısından daha sağlıklı hem de istediğimiz zaman istediğimiz renge sahip olmamız çok kolay. Şimdi geçici saç boyası markalarına bir göz atalım. Günümüzde oldukça sık tercih edilen geçici saç boyası markaları şunlardır; L’oreal, Edora, Colour Freedom, Nook, Keratherapy, Keune, Acacia, Flashy Colors. İlgili Link: Fön Suyu Nasıl Kullanılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.