Sağlık Bilgi Kaynağı

Fön Suyu Nasıl Kullanılır?

0 1.162

Fön sularını bir bakıma saç kremi gibi görebiliriz. Fön suyu, özellikle duştan çıktıktan sonra saça sıkılır ve böylelikle nemli saça bakım yapılmış olur. Fön suyunu saç uçlarından saç diplerine doğru uygulama doğru bir kullanım olacaktır.

Saç uçlarına uygulandıktan sonra saç taranmalıdır. Tarama işleminin ardından saçlar daha parlak bir görünüm kazanacaktır. Saçlarını şekillendirmek isteyenler için de bu ürün önerilenler arasındadır. Şekillendirmede kullanılan bu ürün saça yoğun bir şekilde sıkılır ve böylece saçtaki şekillendirme işlemi uzun süre kalıcılığını korur.

Fön Suyu Nedir? 

Fön suyu özellikle genç kızların ağırlıklı olarak kullandıkları bir ürün olmasıyla bilinir. Saçlarının güzel ve bakımlı olmasını isteyen her kadın bu ürünü duştan sonra kullanır. Bir bakıma saç şekillendirici veyahut krem görevi üstlenen bu ürün aynı zamanda saçların kolay taranmasına da yardımcı olur.

Fön sularının farklı renklere ve çeşitlere sahip olanları da vardır. Mavi renkteki fön suyu saçında boya olmayan kadınlar için uygundur. Mavi fön suyu fön yapılan saça uzun süre bakım sağlar ve saça canlılık kazandırır.

Fön Suyu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle bu ürünü alırken ilk dikkat edilmesi gereken şey, saç tipine uygun olup olmamasıdır. Her fön suyu alacak olan kişinin saçına uygun olmayabilir. Bu durumda iyice araştırılıp saç tipine uygun olan fön suyu tercih edilmelidir.

Bunun yanında fön suyu alırken boyasız saç için mi yoksa boyalı saç için mi uygun olduğuna da bakılmalıdır. Dikkat edeceğiniz bu özellikler ile fön suyu kullanımda etkili ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Fön Suyu Nasıl Olmalıdır? 

Fön suyu alırken her birey saçında iyi sonuçlar elde edebilecek olmasına dikkat eder. Kaliteli fön suyu, saçta ağırlık hissi uyandırmamalıdır. Bununla beraber yağlanan saçlar için uygun olmalı ve erken yağlanma yapmamalıdır. Saça uygulanmasının ardından saçta parlaklık, canlılık ve yumuşaklık hissi uyandırmalıdır.

Fön Suyu Özellikleri 

Fön suyunun saça birçok anlamda yararı vardır. Bu yararlardan bahsedecek olursak şöyle diyebiliriz; fön suyu duştan sonra ıslak saça uygulandıktan sonra saçı nemlendirir ve böylelikle saça daha canlı bir görünüm kazandırır. Fön suyu, saçın kolay taranması için elverişli bir üründür. Saça vermiş olduğu canlılık hissiyatı ile saçı beslemesi de mümkündür.

Kolay kolay kabaran saçların kabarmasını minimum seviyeye indirmesi ürünün bir diğer özelliğidir. Bunlarla birlikte saçı ağırlaştırmıyor ve saça doğal bir görünüm kazandırıyor. Fön suyunun içermiş olduğu keratinler de aynı zamanda saçı besliyor ve saçın kolay kolay kırılmasının ve yıpranmasının önüne geçiyor. İlgili Link: Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Fön Suyu Faydaları
Fön Suyu Nasıl Kullanılır | Fön Suyu Nedir

Kimler Fön Suyu Kullanabilir? 

Fön suyu kullanımı için belirli bir yaşta olmak gerekmez. Saçlarda olumlu sonuçlar elde edebilme adına kullanılan fön suyu, herkes tarafından kullanılabilir. Fön suyu her saç tipine uygun üretilse de saçın yapısı her ne olursa olsun alırken mutlaka dikkat edilmelidir. Saça uygun fön suyu tercihi durumunda saçtan olumsuz sonuç alınması mümkün değildir. Dolayısıyla ürünü kullanabilme için tek yapılması gereken saça uygun olan fön suyunu alma olacaktır. Bunun için ise belli bir yaşta olmak gerekmiyor.

Fön Suyu Çeşitleri 

Kadınların ve genç kızların kullanmış olduğu fön suyu kendi içinde belirli alanlara ayrılır. Her saç tipi için ayrı ayrı satılan bu üründe çeşit ve renk oldukça fazladır. Fön suyunda mavi renkli olanı daha çok tercih ediliyor. Bunun yanında morfose kuru saçlar için fön suyu, morfose keratin boyalı saçlar için fön suyu, morfose boyasız saçlar için fön suyu, morfose argan yağlı fön suyu, morfose milkshake fön suyu, morfose biotin fön suyu piyasada olan ve oldukça fazla satılan fön suyu çeşitlerinden bazılarıdır.

Kuaförlerde Fön Suyu Kullanımı 

Kadınların fön yaptırma amacı ile sık uğradıkları duraklardan biri kuaförlerdir. Kuaför çalışanları müşterilerine fön yaparken genellikle mavi renkli fön suyunu tercih ederler. Bu fön suyu her saç tipine uygun olduğu gibi saçta da verimli sonuçlar alınabilmesiyle de bilinir.

Fön suyu kuaförlerde nemli saça uygulanabileceği gibi kuru saça da uygulanabilir. Verimli bir sonuç alabilme adına nemli saça uygulanması uzmanlar tarafından önerilir. Özel günlerde saça daha çok yaptırılan fön işleminde ise bu ürün kullanılır. Kuaförler bu anlamda saçın bozulmaması için oldukça seçici ve dikkatli davranır.

Fön Suyu Alınabilecek Yerler 

Fön suyu, başta kozmetik ürünlerinin satıldığı mağazalarda olmak üzere daha birçok yerde karşımıza çıkar. Marketlerde, alışveriş merkezlerinde ve daha pek çok yerde ürünü bulup alabilme mümkündür.

Fön suyu bu yerlerden temin edileceği gibi online satış mağazalarından da edilebilir. Bunun için yapılması gereken tek şey alınacak olan siteye üye olup ürünü sepete eklemektir. Dolayısıyla fön suyu dışarda satın alınabileceği gibi online siteler üzerinden de satın alınabilir.  İlgili Link: Doğal Tariflerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Fön Suyu Fiyatları

Kadınların çoğunun kullandığı bu ürünün maliyeti oldukça uygundur. Yurdun her kesiminden bu ürüne ulaşabilme kolaydır. Bu ürün her mağazada, markette, alışveriş merkezlerinde satılır. Buradaki fiyatlar hemen hemen birbirleriyle aynıdır.

Bu ürün belli yerlerden alınabileceği gibi online satış noktalarından da temin edilebilir. Sipariş verdiğiniz bu ürünün fiyatına ek olarak kargo fiyatı da kesilir. Kargoya verilmesinin ardından 2-3 iş günü içerisinde size ulaşmış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.