Sağlık Bilgi Kaynağı

Et Beni Aldırma

0 980

Et beni yalnızca günümüzde değil çok eski yıllardan beri insanları rahatsız neden izlerdir.  Ancak genellikle benlere dokunmak kanser hastalığını tetikler gibi bir inanış da vardır. Günümüzde et beni aldırma operasyonları doktor kontrolünde hatta ameliyata gerek kalmadan teknolojik yöntemler kullanılarak çok kısa sürede alınmaktadır.

Lazerle Et Beni Tedavisi

Genellikle yüzde bulunan ve yüzde olduğu için insanları rahatsız eden benler teknolojik cihazlar kullanılarak belli bir elektrik enerjisi ile ısı enerjisine dönüştüren bir cihazla çok kısa sürede alınmaktadır.  Ancak bu işlem daha çok yüzeysel benler de kullanılan bir işlemdir.  Ben aldırma işleminden sonra ise hastada hiçbir iz kalmaz.

Radyo frekansı ile ben tedavisi ve radyo frekans cihazı artık günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle estetik alanında çok fazla kullanılır.  Radyo frekans verilerek et beni buharlaştırılır ve buharlaştırma işleminden sonra yok edilir.  Bu işlem son derece kısa sürede gerçekleştirilen işlemdir.  Yaklaşık olarak 3 dakika gibi bir süreyi kapsar.  Aynı zamanda dikiş ve pansuman gerekmediğinden oldukça tercih edilen ve avantajlı bir işlemdir.

Et Beni Aldırmak İz Bırakır mı?

Önceleri et beni aldırma operasyonlarında estetik dikiş yapılmış olmasına rağmen çok belli belirsiz iz kalma ihtimali olurdu.  Ancak günümüzde bu işlem ameliyata gerek kalmadan lazer ve radyo frekans yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır. İlgili Link: Kanser Belirtileri Nelerdir

Dolayısıyla bu işlem sonucunda hiç bir iz kalmamaktadır.  Çok minik sivilceye benzer ancak çok silik bir iz kalma ihtimali bulunur.   Bu da zaman içinde tamamen ortadan kalkar. Günümüzde çok genç,  ergen yaşındaki kişilere gelişimini tamamlamış olma koşulu her yaş grubuna bu yöntemle ben aldırma işlemi uygulanmaktadır.  Genellikle yüzde olan ve insanların istemedikleri bölgede dudak veya çene bölgelerinde bulunan benler insanları estetik olarak rahatsız eder.

Benleri Aldırmak Gerekli midir?

Benler büyümediği ve renk değiştirmediği sürece İnsan vücudunda herhangi bir risk oluşturmaz.  Ancak bazı durumlarda benlerde genişleme büyüme ve renk değişikliği oluşur.  Bazı benlerde ise kendiliğinden küçülerek yok olma ihtimali de vardır.

Benlerin oluştukları yer önemlidir.  Kişileri rahatsız eden bölgelerde olan benler gerek estetik açıdan gerekse yaşam kalitesi açısından olumsuz etkilemektedir.  Örneğin kasık kısmındaki benlerin çamaşıra çok sık değmesi,  pantolonun kemer kısmına denk gelmesi gibi tahriş olma ihtimali benleri riske sokar. Bu nedenle bu benleri aldırmak en doğru karardır.

Ben Aldırmak İçin Hangi Doktora Gidilmelidir?

Et beni aldırma işlemi cerrahi bir müdahaledir.  Dolayısıyla ben alacak olan hekimin genel cerrah veya plastik cerrah olması gerekir.  Ben aldırmak gerek hekimlerin cerrahi müdahalesi ile gerekse estetik yöntemlerle yapılsın her iki durumda da güvenilir ve çok kısa sürede gerçekleşen bir işlemdir.  Günümüzde çok fazla cerrahi müdahale olmadan da kısa sürede ben aldırma işlemi yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.