Sağlık Bilgi Kaynağı

Doladamon

0 30.238

Doladoman ağrı kesici gurupları arasında yer alan küçük mercimek büyüklüğüne beyaz haplardır. Genellikle orta ve şiddetli ağrıların giderilmesinde tedavi edici etkisi bulunan ilaç doktor tarafından erilmedikçe kesinlikle kullanılmamalıdır. Vücutta oluşan her türlü ağırların tedavisinde kullanılan bu ilaç aynı zamanda ameliyat sonrası ağrı ve acılarda da kullanılmaktadır. Tabi doktorunuz tarafından tavsiye edilmesine özen göstermelisiniz.

Doladamon Nedir?

Ağrı kesici gurubunda yer alır.  Ağız yolu ile kullanılan bu ürünü böbrek kalp  ve karaciğer yetmezliği, idrar tutukluğu, mide ve bağırsak sorunları gibi ciddi hastalıkları bulunan kişiler için kullanımı uygun değildir. Aynı zamanda hami ve emziren annelerinde kullanmaması gerek bir tür ilca olan doladamon çok sık kullanılırsa vücut üzerinde de bağımlılık yapabilmektedir.  Bu nedenle ağır işte çalışanlarla sürekli araç kullananların gün içinde kullanmaması gereken bir ilaçtır.

Doladamon Ne İçin Kullanılır?

Doladamon Nedir

Bu ürünü kuvvetli ve etkili bir ağır kesici olduğunu yukarıda anlatmıştık. Ağrı kesici ateş düşürücü ve siniri sistemi tedavisinde yer alan ilcalar arasında yer alan Doladamon idrar yolu kolikleri, nevrit, nevralji, migren, piyelit ağırlar, safra kesesi kolikleri, travmatik ağrılar, ameliyat sonrası ağrılar gibi pek çok hastalığın tedavisinde endikedir.

Doladamon Kimler Kullanabilir?

18 yaşından büyük herkes kullanabilir. Ancak depresyon ilcaları kullananlar, alkol alanlar ve kap karaciğer, böbrek hastalıkları olan kimselerin bu ürünü kullanmamaları gerekir. Özellikle anti depresyon ilcaları kullanan kişiler kullanımı durumunda hastalığını artması gibi sorunlar meydana gelebilir. İlgili link: Bricanyl Şurup

Doladamon Yan Etkileri Nelerdir?

İlaç gurubunda yer aldığından dolayı doladamon da kullanım sırasında bazı yan etkiler gösterebilir. Bu nedenle çalışıyor ya da araç kullanıyorsanız bu ürünü mesai saatlerinde kullanmamanızı öneririz. Görme bozukluğu, ağızda kuruluk, cilt reaksiyonu, baş dönmesi, mide bulantısı, agranülositoz gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler ayakta tedavi görenlere daha fazla görülmektedir. Doladamon kullanımı sırasında bu yan etkiler ile karşılaşırsanız doktorunuza bildirmeniz gerekir.

 Doladamon Nasıl Kullanılır?

Ağız yolu ile kullanılan mercimek büyüklüğünde bir haptır.  Dozu doktor tarafından ağrını şiddetine ve hastalığın ciddiyetine göre ayarlanmalıdır. Genelde günde 2 ya da 3 defa yemeklerde sonra alınmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.