Sağlık Bilgi Kaynağı

Cabral

0 1.041

Vücudumuzda bazen bazı sebeplerden dolayı ağrı ve sızı hissedebiliyoruz. Bunun sebebi günlük yorgunluk veya belli başlı hastalıklar olabilir. Durum böyle olunca Cabral gibi etkili bir ilaç ile ağrınızı kesebilirsiniz.

Cabral ilacı kas ve iskelet sisteminde ağrıya sebep olan spazmı ele alarak bu rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bununla birlikte kişilerin belli dönemlerde yaşadığı romatizma veya üşütme gibi sorunlarda da ağrı hissi yaşanıyor. İlgili Link: Doladamon

Bu ağrılar söz konusu olduğunda Cabral ilaç kullanımını doktorlar önermektedir. Fakat kişilerde yan hastalık olduğu takdirde kullanılması doktorlar tarafından önerilmemektedir.

Belli başlı ilaçlarla beraber kullanımı veya diyabet gibi rahatsızlıklar söz konusu olduğunda mutlaka doktorunuza başvurun. Tüm kapsamlar ele alındığında çoklu ilaç kullanımında etkileşime sebep olabilir.

Cabral Nedir?

Kas gevşetici ve ağrı kesici maddesi bulunan Cabral ilaç ile ani gelişen kas ağrıları ve normal düzeyde ki ağrıları kesmektedir. Durum böyle olunca da etkili formüle sahip olan ilaç, Cabral nedir? Cabral ilacı içeriğinin tamamen iskelet ve kas ağrısına iyi gelen bir etken maddesi bulunması ile birçok ağrı çeşidine iyi geliyor. İlgili Link: Dextrocin Krem

Bu ağrılara stres ile ortaya çıkan ve omur kemiklerinin arasında bulunan disk ağrıları da dahildir. Boyun ve sırt, romatizma, ani tutulma ve yerleşmiş ağrıları da hedef alan bir ilaçtır. Durum böyle olunca da kronik ve ani gelişen ağrılar söz konusu olduğunda kullanıma uygun bir ilaç oluyor. Elbette ki doktor kontrolü sağlanarak kullanılması gereken ilaç olup, çoklu ilaç alımında da dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Cabral Ne İşe Yarar?

Cabral, ortaya ani çıkan ve devam eden ağrılı dönemlerde kullanıma uygundur. İlacın asıl etki ettiği alan kas ve iskelet ağrıları olup güçlü bir bileşene sahiptir. Durum böyle olunca da kullanımı muhakkak doktor kontrolü ile olması öneriliyor. Bu ilaç birçok etkene iyi geliyor fakat temelde Cabral ne işe yarar? İlacın asıl kullanım alanı aşağıdaki gibidir.

 • Kaslarda oluşan zedelenme,
 • Boyun ve ense bölümünde gelişen spazm,
 • Romatizma durumu,
 • Strese bağlı olarak yaşanan kas ağrıları,
 • Vücutta herhangi bir incinme durumu

Bu ve bunun gibi durumlarda Cabral ilacı kullanılması uygun görülüyor. Özellikle devamlı hareket halinde olan veya masa başı iş temposuna sahip olan kişiler de kas ağrısı görülmektedir. Bu kas ağrıları kişilerde belli bir müddet sonrası dayanılmaz olabiliyor. Durum böyle olunca da kişiler Cabral ilacı güçlü bileşene sahip olması ile ağrı durumlarında kullanmaktadır. Tüm bu etmenler alındığında ilaç kullanımına başlamadan önce hekiminize danışarak, yan etki görüldüğü takdirde ilaç kullanımı bırakılmalıdır.

Cabral Faydaları
Cabral Ne İşe Yarar

Cabral Ne İçin Kullanılır?

Cabral ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar grubundadır. Soğuk Algınlığa bağlı yada birden oluşmuş ağrılı kas kasılmalarına karşı verilir. Genellikle 24 ‘ lük tablet olarak satılan cabral içinde bulundurduğu Feniramidole ve diğer yardımcı etmenler sayesinde kas kasılması nedeniyle oluşan sıkıntıların azaltılmasında kullanılır. Tüm ilaçlarda olduğu gibi cabral kişisel reçete edilebilecek bir ilaçtır ve doktor tavsiyesi dışında kullanılmamalıdır.

Cabral Yan Etkileri

Cabral diğer pek çok ilaç gibi içeriğindeki etken maddelere duyarlı kişilerde yan etkilere sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak en yakın zamanda doktorunuzla temasa geçmelisiniz.

 • Nefes alıp verme problemleri
 • Deri yüzeyinde kızarıklık ve döküntü oluşması
 • Tansiyon düşmesi yada yükselmesi
 • Miğde bulantısı ve kusma isteği
 • Uyku Düzeninde Bozukluk Gözlemlenmesi
 • Yorgunluk ve Uyuşukluk Hali
 • Vücutta Kaşıntı Oluşumu
 • Dil Üzerinde Yanma ve Uyuşma Hissi

Cabral Hakkında Sık Sorulan Sorular

İçeriğinde bulunan Feniramidolün maddesi dolayısı ile Cabral’ın çocuklarda kullanılması önerilmez. Yaşlılarda kullanımı ise doktor kontrolünde ve belirli dozlarda olmalıdır.

Cabral ağız yolu ile alınan bir ilaçtır. Doktorunuz tarafından farklı bir doz önerilmediği sürece sabah öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez alınabilir.

Hamilelikte cabral kullanımı ancak doktor tavsiyesinde olmalıdır. İlacı kullandığınız süre içinde hamile kaldığınızı öğrenirseniz, durumu doktorunuzla paylaşmalısınız. Aynı şekilde yeni doğum yapmış anneler için cabral doktor tavsiyesinde olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.