Sağlık Bilgi Kaynağı

C Vitamini Serumu

0 699

Cildin ölü derilerden arındırılmasında C vitamini serumu kullanılır. Asidik yapılıdır. Kuru ve yağlı cilt sorunlarını giderir. Sivilce kalıntıları, yaşlanma ile oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklara oldukça etkilidir. C vitamini serumunun bileşeninde aloe vera jeli, karanfil özü gibi kıymetli çiçek özleri bulunur. Düzenli kullanımında etkisi fark edilir. Akne ve güneş lekesi gibi sorunlar ile baş etmede birebirdir. Cildi lekelerden arındırarak renk tonunu eşitler. Ciltte bulunan yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

C Vitamini Serumu Nedir?

Cildi kuru ve yağlı yapıdan arındıran asidik yapılı ürünlerdir. Kuru ve yağlı görünümden gözle görülür şekilde kurtulmayı sağlar. Eczanelerde ve kozmetik mağazalarında birçok markanın ürünleri bulunur.  Akne, güneş lekesi gibi cilt problemlerinde kökten çözüme ulaştırır.

Solgun olan cilt rengine canlılık verir. Aloevera jeli, karanfil özü gibi kıymetli çiçeklerin özlerinden oluşur. Eczaneden veya kozmetik mağazasında satılan C vitamini tozu üzerinde yazan ölçüde su ile çoğaltılarak eriyene kadar çırpılır. İyice eriyen karışım cam bir şişe içerisinde 2-3 hafta bekletilerek sonrasında kullanıma hazır hale gelir. Kaynak: Bir Vitaminden Daha Fazlası K Vitamini İle İç Kanama Riskini Azaltın

Cilt serumu kullanıcıları aynı zamanda uzun seneler boyunca etkisini göreceğinden dolayı kullanımlarını sıklıkla yapmaktadır. Bu nedenle bu ürünler her türlü kişiye uygun olması ve alerjik yapısı olmaması için klinik çalışmalar sürekli olarak devam etmektedir. Tüm C vitamini serumları ayak tırnaklarından saç diplerine kadar yararlı olan serum çeşitleridir.

C Vitamini Serumu Ne İşe Yarar?

C Vitamini Serumu

C vitamini serumu cildimiz için çok değerlidir. Cildin nem oranını dengeleyerek kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatır. Akne ve sivilce izlerini ortadan kaldırır. Cildin solgun yapısını canlandırır. Gözenekleri temizler. Ciltte bulunan yaraların çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Güneş lekelerini gözle görülür derecede azaltır.

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır?

Cildi su yardımı ile temizledikten sonra cilde tonik uygulanır. Nemlendirici sürmeden önce C vitamini serumu uygulanır daha sonra nemlendirilir. Nasıl uygulanacağına gelecek olursak; c vitamini serumundan elinize birkaç damla sıktıktan sonra parmak uçları ile daireler çizerek yavaş yavaş masaj yapılır. Uygulaması bu kadar basit ama cilt için oldukça kıymetli bir üründür.

C vitamini serumu alırken ilk başta etikette C vitamini ibaresi aranmalıdır. İlk bulunması gereken şey C vitaminidir. Daha sonra bunun oranına bakılır. İçinde bulunması gereken C vitamini oranı %15 ile %30 olması gerekir. Uzmanlar önerilen miktarın bu olduğunu söylüyor.

C Vitamini Serumlarının Faydaları Nelerdir?

-C vitamini serumu cildin mat rengini canlandırırken cildi ölü derilerden arındırır.

– C vitamini serumu kuru, yağlı, çizgili, koyu lekeli ciltlere iyi gelir. Kuru cildi nemlendirirken yağlı cildin yağ dengesini sağlar. Yaşlanma ile oluşan çizgilerin oluşumunu azaltır. Ciltte oluşan koyu kahverengi lekeleri giderir.

-Güneş lekelerini gözle görülür derecede azaltır.

-Yaraları iyileştirerek cildi onarır.

C vitamini Serumu Eczane Fiyatı

C vitamini Serumu Eczane Fiyatları almak istediğiniz serumun markasına göre 98 Tl ile 170  tl arasında değişmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.