Sağlık Bilgi Kaynağı

Badem Göz Estetiği

0 817

Günümüzde sıkça tercih edilen estetik operasyonlarından biri de badem göz estetiğidir. İnsanlarda yaşın ilerlemesine bağlı olarak en fazla etkilenen organlardan biri gözlerdir.  Gözler yaşa bağlı olarak ileri yaşlarda yorgun enerjisiz görülmeye başlar ve bu görüntüyü insanları yaşlı gösterir. İlgili Link: Göz Kapağı Estetiği

Bununla birlikte göz kapaklarında sarkma ve gözün etrafındaki kaz ayaklarında kırışıklıklar oluşur.  Ayrıca bu çok hızlı ilerleyen bir durumdur.  Günümüzde göz estetik ameliyatı bütün bunları kapsayan ve gözlerin kenar kaslarını biraz daha yukarıya çekerek estetik bir görüntü oluşturma operasyonuna denir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği farklı yöntemlerle yapılabilir.  Bazı durumlarda saçın içinden kesilerek yüzle birlikte göz biraz yukarı kaldırılarak çekik ve canlı bir göz oluşturulur.  Yâda üst göz kapağı alınarak yanlardan hafif kesiler yapılarak yukarıya doğru kaldırılıp yapılabilir.

Kimler Badem Göz Estetiği Yaptırabilir?

Badem göz estetiği diğer cerrahi operasyonlara bakıldığında en basit estetik operasyonlardan biridir.  Bazı durumlarda hastaya genel anestezi yapılmaya dahi gerek duyulmaz.  Son derece kısa sürede yarım saat gibi bir sürede yapılıp biten bir ameliyattır.  Ameliyattan sonra ise hasta günlük yaşamına devam edebilir. İlgili Link: Plexr

Badem göz operasyonu tercih eden hastalarda badem göz estetik ameliyatından daha sonra yüzde ifade yoğunluğu bakışlarda canlılık ve göz etrafındaki kırışıklıklar da badem ameliyattan sonra ortadan kaldırıldığı için genel anlamda yüze yansıyan bir gençlik görülür.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Badem göz ameliyatının en büyük avantajı diğer estetik operasyonlar ile mukayese edildiğinde kalıcılığının olmasıdır.  Yani badem göz operasyonu yaptıran kişiler bunu tekrar yaptırmaya gerek kalmaz.  Uzun süre çok ileri yaşlarda belki belli oranda düşüklük görülebilir.  Ancak bu süre oldukça uzun bir süredir.  Göz kapaklarında ve göz çevresindeki gevşemenin ortaya çıkması operasyon yaptıran kişiler de değişebilir.

Bazı durumlarda 20 yıl göz canlılığını korur ancak genetik yatkınlığı bağlı olarak bazı kişilerde 10 yılda da gözlerde ve yüzde sarkmalar görülür.  Ancak diğer operasyonlarla mukayese edildiğinde en uzun kullanılabilen estetik operasyondur.

Badem göz Estetik Ameliyatından Önce Neler Yapılmalıdır?

Badem göz estetiği ameliyatı çok basit bir ameliyat olması sebebiyle ameliyat komplikasyon riski de neredeyse sıfırdır.  Ameliyattan önce her ameliyatta olabilme olasılığına karşı önlem alınmak zorundadır.  Hastanın göz çevresindeki estetik kayıplar doktor tarafından tespit edilir.   Bunların giderilmesi için doktorun bir plan yapar.

Bu aşama da hastanın kan değerlerine bakılır.  İdrar tahlilleri yapılır ve cilt dokusu analizi istenir.  Daha sonra ise göz çevresi deformasyonuna sebep olan nedenler araştırılır.  Bütün bu hazırlık süreci operasyon aşamasından önce yapılır ve daha sonra bu veriler toplandıktan sonra plastik cerrah badem göz estetik ameliyatını yapar ve çok kısa sürede hasta günlük yaşamına dönebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.