Sağlık Bilgi Kaynağı

Bacak Estetiği

0 682

Güzellik dünyanın her yerinde birçok insanın üzerine en çok kafa patlattığı olguların başında geliyor. Üstelik tarihin ilk dönemlerinden bugünlere kadar güzellik konusunda yazılan kitaplar ve çekilen filmler var ki bu da konunun önemini daha net bir biçimde ortaya çıkarıyor. Nitekim güzellik konusunda belirlenen kriterleri karşılamayanlar için de estetik ya da diğer bir deyiş ile plastik cerrahi gündeme geliyor. Çok farklı alanlarda yapılan estetik müdahaleler var. İş de onlardan bir tanesi de çok sık yapılmasa da aslında önemli bir estetik alanı olan bacak estetiği.

 

Bacak Estetiği Türleri Nelerdir?

Bacak estetiği adından da anlaşılacağı üzere bacaklara yapılan estetik uygulamalara verilen isim olup farklı türleri farklı nedenler için uygulanıyor.  Çöp bacak estetiği, uyluk germe ameliyatı, çarpık bacak estetiği, ve diz estetiği uygulamalarıdır.

 

Ayak Bileği ve Baldır İnceltme Operasyonları 

 

Günümüzde pek çok kadın ayak kısmına doğru daha zarif bir görüntü veren bacak yapısına sahip olmak için bacak ve ayak bileği alanında yapılan estetik operasyonlara başvuruyor.

 

Bacak estetiği uygulaması diğer estetik uygulamalarına göre daha az duyulduğu için çok tercih edilmiyormuş gibi görünse de istatistiki verilerde durum sanıldığının tam tersidir. Ayak bileği yada baldır kalınlığı sorunu yaşayan pek çok kadın etek , bot ve çizme giymekte zorlanıyor. İş hayatının içinde aktif rol alan ve etek giymeyi tercih eden pek çok kadın bu operasyonlara rağbet gösteriyor.  Kişinin baldır ve ayak bileği kısmındaki kalınlığın tedavisi noktasında ilk aşama elbette teşhistir.

Bacak estetiği denildiğinde, akla sadece bacak germe gelmemeli. Bacak, kalın, ince, çarpık ya da eğri olabiliyor. Amaç, bacakları ideal şekline sokmaktır.

 

Basen bölgesinde oluşmuş yağlı görünüm , bacağın iç bölgesinde oluşan yağlanma sorunları ve iç kısımda olası eğrilik sorunları oldukça sık karşılaşılan problemlerdir.Bu bölgelerdeki kaslar zayıfsa ya da alt bacakta eğrilik varsa, yağ enjeksiyonlan veya silikon baldır implantları kullanarak bacağı şekillendirmek mümkün.

 

Basen bölgesindeki, bacağın  ve dizin iç kısmındaki bölgesel fazlalıklar için en ideal teknik liposuction ameliyatlarıdır.

 

Bacak eğriliği için baldır silikonları kullanılarak bacak iç kısminin vücut orantısına göre bir miktar kalınlaştırma yapılıyor. Böylelikle duruş orantısı sağlanıyor. Ciltte oluşmuş deforme ve çökük sorunları, simetriden uzak asimetrik görüntüler yağ ve dolgu enjeksiyonu yöntemi ile çözülür.

 

Geçmişinde liposuction operasyonu yaptırmış yada çöküntü problemi fazla olan kişilerde yağ ve dolgu enjeksiyonu yöntemine başvurulur. Bacak estetiğine ihtiyaç duyulan nedenlerden biri olan çarpık bacak sorunlarının çözümünde hastanın durumuna bağlı olarak dolgu yöntemleri uygulanır. Bacak bölgesinde doku fazlalığı kaynaklı oluşan sarkma sorunlarının genelde temelinde hızlı kilo alıp verme nedenleri vardır. İlgili Link ; Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır

 

Bacak Estetiği Kimler İçindir? 

 

Bacak estetiği türlerinden de anlaşılacağı gibi bacakların çarpık olmasında, diz bölgesinde sorunlar olması durumunda, bacakların çok ince olması durumunda, yaşa ve zamana bağlı olarak ortaya çıkan bacak derilerinde görülen sarkmalarda bu uygulama yapılabilir. Aynı zamanda buruşmalar ve deformasyon kayıplarında bacağı ideal görünümüne getirmek için ve de kusursuz görünmesi için kadın erkek fark etmeksizin herkese 18 yaşından sonra uygulanabilir.

 

İşlem Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler  

 

Kişiler eğer bacak estetiği yaptıracak ise mutlaka bu alanda uzman ve yetkin olan estetik cerrahlara yaptırmalı ve iyi bir araştırma yapmalıdır. Finansal kısım sonra düşünülmelidir. İlgili Link ; Badem Göz Estetiği

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.