Sağlık Bilgi Kaynağı

Avil Krem

0 809

Avil krem genel olarak güneş yanığı, ciltte kızarıklık ve böcek sokması gibi durumlarda kullanılır. Bu kapsamda Avil krem bu semptomlarda doktorların önerdiği öncelikli kremlerdendir. Bununla birlikte etken maddesi feniramin olan ilaç ciltte ki sorunları ortadan kaldırabilen güçlü bir içeriktir. Bu kapsamda Avil krem ciltte çok fazla yan etki yaratmaması ile kullanımı oldukça rahattır.

Aynı zamanda Avil krem yanık tedavisinin kullanımında da kesin sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte kişilerin fazla güneşte kaldığı zaman ortaya çıkan güneş yanığında oldukça iyi sonuç verir. Bu nedenle hassas tenli kişiler güneş sonrası cildini rahatlatmak için bu kremi kullanabilir.

Avil krem bu kapsamda oldukça faydalı olup ciltte ortaya çıkan ani semptomları geçirir. Doktor gözetiminin altında da kullanılması ile hastalara oldukça iyi gelen bir kremdir. Aynı zamanda reçetesiz bir şekilde eczanelerde güneş yanıkları ve böcek sokmaları içinde satılmaktadır.

Avil Krem Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler 

Avil krem etken maddesi sayesinde ciltte ortaya çıkan yanık ve kaşıntıların geçmesinde oldukça başarılır. Genel olarak çok fazla bir yan etki yaratmayan Avil krem kullanılırken bilinmesi gereken detaylar vardır. Bunların en başında ise ilacın içeriğinde bulunan aktif maddeye alerjinin olmamasıdır.

Eğer herhangi bir alerji varsa cilt dokusu bozulabilir. Bunun haricinde Avil krem uygulanan cilt alanının bandaj gibi etmenlerden kaçınılması gerekmektedir. Kullanım esnasında alanın açık yara olmaması yeterlidir. Aynı zamanda Avil krem çocuklarda da kullanabilir. Fakat çocukların kullanımında doktorun belirlediği miktarda uygulanmalıdır.

Aksi takdirde belli başlı yan etkiler gözükebilir. Bununla birlikte hamilelik ve emzirme döneminde anneler daha hassas olduğu için doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Avil krem bu kapsamda ciltte oluşan semptomlarda oldukça başarılıdır.

Avil Krem Kullanım ve Yan Etkileri  

Avil krem kullanmadan önce ciltte rahatsızlık veren durumuna göre bir yol izlenmelidir. Bu kapsamda da mutlaka doktor onayıyla kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra Avil krem kullanılmaya başlandığında doktorun önerdiği dozlarda kullanılması gerekiyor.

Genel olarak kullanım şekli ise sabah ve akşam lokal şekilde olmaktadır. Bunun yanı sıra Avil krem kullanılırken açık yara üzerinde kullanılmaması gerekmektedir. Açık ve kaşıntılı yaralar yerine kızarık ve alerjik ciltte etken maddesi sonuç vermektedir. Avil krem kullanılmadan önce cildin temiz olması önemlidir. Günde iki kez kullanılan Avil krem ise şiddetli kaşıntı durumlarında günde dört kez kullanılabilir. Bununla birlikte ilacın geniş olacak şekilde cilt üzerinde uygulanması uyku haline sokabilir.

Her ilaçta olduğu gibi Avil kreminde fazla dozda kullanılması ile ciddi yan etkiler gözükür. Elbette ki kişiden kişiye değişen bu yan etkiler dikkate alınmadığı zaman ciddi sonuçlar doğurabilir. En şiddetli yan etkiler ise ateş, solunumda zorluk ve halüsinasyon olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Bu tip yan etkilere maruz kalmamak için belirlenen dozlarda krem kullanımı önemlidir. İlgili Link: Sivilce Karşıtı Sivex Losyon

Avil Krem Yan Etkileri Nelerdir
Avil Krem Yan Etkileri

Avil Krem Kullanım Alanı Nedir?

Avil krem bir cilt kremi olarak ciltte ortaya çıkan semptomların tedavisinde kullanılır. Bu kapsamda da belli başlı cilt sorunlarının kullanılmasında fayda sağlar. Bu cilt sorunları aşağıdaki gibidir.

  • Egzama ve egzama türevleri
  • Güneş yanıkları ve birinci derece yanık cilt sorunlarında
  • Kurdeşen gibi alerjik cilt sorunlarında
  • Böcek ısırması ile ciltte oluşan şişme ve kaşıntıda
  • Cilt yaşlanırken ortaya çıkan çatlağa bağlı kaşıntı durumunda

Bu ve bunun gibi durumlarda Avil krem cildi oldukça rahatlatır. Aynı zamanda bu kullanım alanları dışında kişiler belli başlı diğer cilt sorunlarında da kullanımını merak etmektedir. Bu sorunlar ise ciltte oluşan sivilce, mantar ve uçuk gibi durumlardır. Avil kremin etken maddesinin ciltteki kaşıntı ve kızarıklık olarak sonuç vermektedir. Bu nedenle sivilce, mantar ve uçuk gibi bakteri ve enfeksiyona dayalı alanlarda başarılı olmamaktadır. İlgili Link: Aferin Şurup

Durum böyle olunca farklı cilt durumlarında etken maddesi tam sonuç veren kremlerin kullanılması sağlıklı olacaktır. Bununla birlikte Avil krem göz altı şişliği veya kızarıklıklarında da kullanımı merak edilmektedir. Göz altı yapısının ince ve tahriş olmaya müsait bir deri olması nedeniyle her krem kullanılamaz. Bu nedenle de göz altı problemlerinde de Avil krem kullanımı önerilmez.

Aynı zamanda Avil kremin ciltte çıkan sorunları çözmemesi durumunda tableti de kullanılmaktadır. Fakat tablet mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmalıdır. Avil tablet ise sulanmış ve akıntılı yaralarda kullanılmaktadır. Bu kapsamda alerji reaksiyon gibi ortaya çıkan cilt sorunlarını içten kesmek için tablet daha yararlı olmaktadır. Avil krem bu kapsamda aktif maddesi sayesinde ciltte oldukça sağlıklı sonuçlar vermektedir.

Avil Krem Krem Kullanım Alanları Nelerdir
Avil Krem Krem Kullanım Alanları

Avil Kremin Saklanma Koşulları 

Cilt için kullanılan ilaç formundaki kremlerin saklanma koşulları oldukça önemlidir. Kremlerin etken maddeleri bu şekilde korunurken uzun vadede de kullanım söz konusu olacaktır. Bu kapsamda Avil Krem saklanma koşullarına göre muhafaza edilmelidir. Bununla birlikte Avil krem serin alanlarda saklanmalıdır. Aynı zamanda havasız ortamlarda muhafaza edilmemesi gerekiyor.

Bununla birlikte cilde uygulanacak kremlerin son kullanma tarihine bakarak hareket edilmesi önemlidir. Bu kapsamda Avil krem 36 aya kadar raf ömrü vardır. Fakat bu ayın sonunda hiç kullanılmamış olsa dahi kullanılmadan atılmalıdır. Aynı zamanda Avil kremin tüpünde herhangi bir bozukluk göründüğünde kullanılmaması daha doğru olacaktır. Buna ek olarak Avil krem çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.

Uygun saklama koşulları dahilinde saklandığı zaman son kullanma tarihine kadar kullanabilir. Bu kapsamda doğru saklanan Avil kremin içeriği ciltte oluşan alerjik semptomlarda sağlıklı bir sonuç verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.