Sağlık Bilgi Kaynağı

Artelac Göz Damlası

0 14

Gözlerin vücuttaki en önemli organlardan biri olduğu bilinmektedir. Kuru gözler ciddi bir sağlık sorunu olabilir. Bu nedenle Artelac göz damlası, çevresel veya genetik faktörlerin neden olduğu göz kuruluğu problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yatıştırıcı ve nemlendirici etkileri sayesinde göz kuruluğu olan kullanıcılara rahatlık sağlar. Uzun süre ekrana bakma, tozlu ortamlardan kaynaklanan tahriş gibi sebeplerden dolayı yorulduktan sonra kullanılırsa soruna uzun vadeli çözümler sunar. Hiçbir koruyucu içermemesi ve solüsyon olmasına rağmen berrak bir görünüme sahip olması, gözlerde oluşabilecek tahrişlere karşı önlem içermektedir.

Artelac kullanımı oldukça kolay olan göz damlası içindeki broşür sayesinde her yaştan ve kesimden kullanıcıya yol gösteren bilgilere ulaşmak mümkün. Özellikle kontakt lens takan ve kontakt lens kuru göz hastalıklarından mustarip kullanıcılar için göz konforunu arttırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca doktorlar tarafından göz kapağı vb gibi yeni göz ameliyatı geçirmiş hastalarda düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Artelac göz damlası ile göz sendromlarını önlemek artık çok daha kolaydır

Artelac Göz Damlası İşlevi

Gözyaşı üreten bezlere yapılan herhangi bir işlem, yaşa bağlı üretim azalması nedeniyle tahriş edici hale gelir. Bu nedenle doktorlar hastalarına göz damlası kullanmalarını tavsiye eder. Göz damlalarında bulunan ve doğal olarak insan gözyaşı bezlerinde bulunan hyaluronik asit veya sodyum hiyalüronat içerir. Artelac premium göz damlası çok çeşitli olmasa da kutunun içindekiler çok çeşitli olabilir. Bu çeşitlilik özellikle göz damlası sayısında kendini göstermektedir. 60 premium Artelac göz damlasının kutulu modellerinde genellikle 2 kutu bulunur. Kutu talimatlarında belirtildiği gibi, tek dozluk damlalıkla flakon çipten ayrıdır.

Damlalığın kapağı çevirerek açılması talimatı verilir ve kullanıcı damlayı göze tutar ve sıkar. Üretici, solüsyonun mikropsuz olduğundan emin olmak için damlalara parmaklarınızla dokunulmamasını ve parmaklarınızın gözlerinize sürülmemesini önerir. Göz damlalarının en önemli özelliklerinden biri kontakt lens kullanıcılarına vaat ettikleri kolaylıktır. Artelac Göz damlaları, lensleri nemlendirmeye yardımcı olmak için gözlerdeyken kullanılabilir. Aynı zamanda üstün nemlendirme etkisi sayesinde lensler daha rahat kullanılabilir. Fundus tabakasını uzun süre nemlendirme özelliği sayesinde ameliyat sonrası göz kuruluğu belirtilerini önleyebilir.

Damlalar tek dozda üretilir. Gözyaşı oluşumuna yardımcı olurken, gözyaşı bezlerinin güçlenmesine de yardımcı olur. Kullanırken kullanıcıların kafasını karıştırabilecek bir diğer soru ise bu damlanın görme sorunlarına zemin hazırlayıp hazırlamadığıdır. Bu nedenle şeffaf, tek kullanımlık bir formda paketlenir ve görme sorunlarına yol açmaz. Ayrıca yapısal bileşenleri, gözler için başka bir sağlık sorununa yol açmayacak şekilde geliştirilmiştir. Cepte kolayca taşınabilen Artelac günün önemli saatlerinde ev dışında dahi rahatlıkla uygulanabilen portatif göz damlalarıdır.

Her damla 0,5 ml hacme sahiptir ve göze bastırılarak uygulanır. Etkili bir tedavi olmaya aday olan göz damlaları sayesinde herhangi bir nedenle göz kuruluğu çeken veya lazer ameliyatı veya katarakt geçiren kullanıcılar, düzenli kullanım ile kısa sürede göz sağlığına kavuşabilmektedir.

Artelac Göz Damlası Fiyatı

Piyasada satılan göz damlaları genellikle aşağı yukarı aynı fiyat olarak etiketlenir. Artelac göz damlası fiyatı da satıcılar arasında farklılık göstermekle birlikte belirli bir fiyat aralığına düşmektedir. Göz damlası bir kutuda satılmaktadır ve kutuda 30 adet bulunmaktadır. Aynı anda birden fazla kutu satın alınabilir, birden fazla satın alma ile daha kolay. Bu şekilde tek bir kutunun fiyatı daha da düşüyor. Bir ürünün fiyatı belirlenirken formül ve içerik esas alınır. Ayrıca ürün miktarı da fiyatlandırmada etkilidir. Satın almadan önce ilaç hakkında araştırma yapmanız tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.