Sağlık Bilgi Kaynağı

Anestol Pomad Nedir?

0 722

İlaç türleri içerisinde en sık kullanılanlardan biri olan anestol pomad, her geçen gün daha fazla merak salan bir ilaç türüdür. Lokal anestezi bir ilaç olarak kullanılan bu krem türü, sürüldüğü bölgeyi uyuşturan bir içeriğe sahiptir. Özellikle de aşırı derece kaşıntı olan bölgelerin uyuşması için en ön planda kullanımına yer verilen ilaçlardan birisidir. Ciltte kaşıntı, döküntü ya da uyuşturulması gereken herhangi bir durum meydana geldiği takdirde anestol pomad kullanımına geçilebilir. Ancak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. Hem kullanım aşamaları ve sıklığı için hem de doz hesabı yapmak için doktorunuzdan haberdar bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anestol pomad, yüzeysel olarak oluşan cilt yanıklarını, meme uçlarında, dudaklarda ya da anüs bölgesinde oluşan çatlak ve uçukları, hemoroit ve benzeri ağrılı hastalıkların etkilerini en aza indirmek için kullanılan bir ilaç türüdür. Krem formunda olduğu için kullanımı çok daha rahattır. Mutlaka uygun dozlarda kullanılması gereken bir krem formudur.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Sık sık kullanımına yer verilen anestol pomad krem ilaç türü, cilt yanıklarından hemoroide, meme ucunda ve dudaklarda oluşan uçuklardan çatlaklara, anüste meydana gelen çatlak ve ağrılı durumlara varana kadar kullanımı uygun görülen bir ilaç türüdür.

Tıbbi olarak lokal bir anestezik olarak bilinen anestol pomad, sadece uygulandığı bölgeyi uyuşturacak kadar etkiye sahiptir. 30 gramlık tüplerde bulunan bu krem ilaç türü, vücutta yüzeysel olarak bulunan sinirlerin sinyallerini bir süreliğine bloke etmekle görevlidir. Oldukça etkili bir ilaç türüdür ve içeriğinde etken madde olarak lidokain bulunuyor.

Anestol Pomad Nedir Ne İçin Kullanılır?

Anestol pomad, piyasada 30 gramlık tüplerde bulunan krem forma sahip olan bir ilaç türüdür. Kullanımı oldukça kolay olan bu ilaç yediden yetmişe herkes tarafından kullanılabilen bir ilaç türüdür. İçerdiği %5’lik likodain etken maddesi sayesinde sürülen bölgeyi bir süreliğine uyuşturmakla görevlidir. Etkili bir şekilde lokal anestezi olarak kullanılır.

Yanıklar için, yaralı bölgeler için, tahriş olmuş, kuru ve kaşıntılı bölgeler için bu kremin kullanımına yer verebilirsiniz. Güneş yanığından böcek ısırığına, ağrılı bölgelerden egzama gibi cilt hastalıklarının etkisini azaltmaya ve vajinal ya da rektumsal rahatsızlıkların etkisini de en aza indirmeye yönelik kullanılır.

Anestol Pomad İçeriği

Anestol pomad birçok hastalığın etkisini, kaşıntı ve ağrısını en aza indirmek için kullanılmakta olan bir krem ilaç türüdür. Sürülebilir özellikte olduğu için çok daha kolay bir şekilde cilde uygulanır ve cilt tarafından kısa sürede emilimi gerçekleşir. Hem cilt bölgelerinde hem de mukoza bölgelerinde kullanımı uygundur ve bu bölgelerde geçici süreliğine uyuşmalar ve his kayıplarına olanak sağlar.

İçeriğimde %5 oranında likodain mevcuttur ve bu maddenin bozulmadan uzun yıllar boyunca saklanabilmesi için özellikle alüminyum tüplerin kullanımına yer verilir. Tamamen medikal bir ürün olduğunu söylemek doğrudur. Bu nedenle eczane ve medikal ürün satış noktalarından temin edilebilir.

Anestol Pomad Yan Etkileri

Anestol Pomad Yan Etkileri

Kullanımı sürülebilir olduğu için oldukça kolay olan anestol pomad, cilt yanıklarından kaşıntılarına, böcek ısırıklarından arı sokmalarına, egzama ve çatlak gibi cilt sorunlarından cilt tahrişlerine, hemoroit ağrısından vajina sorunlarına, rektum ve anüs bölgesinde oluşan sorunlardan zehirli sarmaşık ve ısırgan dokunmasına varana kadar her alanda kullanımı uygun olan bir krem ilaçtır. Doktorun verdiği dozdan daha fazla doz kullanılmaması gerekir. Eğer belirtilen dozdan daha fazla kullanılırsa, yan etkileri ortaya çıkabilir. Belirtilen dozdan fazla kullanıldığı takdirde, ciltte tahriş ve kızarıklık, kaşıntı ve döküntü gibi, ya da batma ve şişlik gibi yan etkileri meydana gelir. İlgili Link: Doladamon

Aşırı duyarlılık geliştirebilme özelliğine sahip bir ilaç türü olduğu için uzun dönemler kullanımı da uygun değildir. Çok daha aşırı dozlarda bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde kullanıldığı takdirde ve uzun vadeli kullanımına alışkanlık kazanıldığı takdirde ciddi yan etkileri de ortaya çıkabilir. Gri ve soluk bir cilt görünümü, başta dönme, titreme ve düzensiz kalp atışları, kronik yorgunluklar ve sinir de ciddi yan etkiler olarak ortaya çıkabilir.

Anestol Pomad Vajinada Nasıl Kullanılır?

Vajina ve rektum bölgesinde meydana gelen ağrıları, kaşıntı ve tahrişleri de azaltmak için kullanılmakta olan anestol pomad krem ilaç, vajina bölgesine de normal cilt bölgelerine uygulandığı gibi uygulanabilir. Doktorun belirttiği doz hesabına uygun bir şekilde vajina bölgesinde ve rektum bölgesinde sorunlu alanların üzerine kullanılır.

Anestol Pomad Hemoroid İçin Kullanılır Mı?

Anestol Pomad Kullanımı

Birçok cilt sorununda ve birçok kaşıntı ve döküntü için kullanılmakta olan anestol pomad, hemoroit için de kullanımı uygun olan bir ilaçtır. Hemoroit anüs bölgesinde oluşan ve oldukça ağrılı olan, meme ucu gibi kendini gösteren bir hastalıktır. Bu hastalık oturup kalkarken ağrı yapar ve oldukça rahatsız edici bir sürece sahip olunur. Burada devreye giren anestol pomad sayesinde hemoroidli olan bölgeye uygulamasını yapabilir ve geçici süreliğine de olsa ağrısından, kaşıntısından ve diğer etkilerinden kurtulabilirsiniz. Doktorun belirleyeceği doz kadar hemoroitli olan bölgeye uygulama yapabilir ve böylece zamanla hemoroit hastalığının etkilerini de en aza indirmiş olursunuz.

Anestol Pomad Fiyatları Nedir?

30 gramlık alimünyum tüplerde stoklanan anestol pomadın bilinen piyasa fiyatı 15.85’dir. Oldukça uygun olan bu fiyat son dönemde kararlaştırılan en güncel fiyattır. Bu uygun fiyat sayesinde ihtiyacı olan herkes kolaylıkla temin ederek kullanımına başlayabilir.

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad, krem şeklinde olduğu için kolaylıkla uygulanabilen bir ilaç türüdür. Bu nedenle kullanımı en kolay olan ilaç olarak da kabul edilebilir. Reçete edilen dozda kullanılmaya özen gösterilmeli ve kesinlikle doktorun tavsiyesi dışında doz aşımına yer verilmemelidir. Eğer kişi kendi kendine uygulayacaksa, mutlaka öncelikle eczacı ya da doktora danışarak kullanmalıdır. Düzenli aralıklarla kullanımı olduğunda unutma meydana gelirse, hatırladığınız zaman da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kullanmadan önce uygulama yapacağınız bölgenin kuru ve temiz olmasına da özen göstermeniz gerekiyor.

Sürülen kremin etkisi kendisini 30 dakika ile 60 dakika arasında gösterir. Bu nedenle ilaç etkisini gösterene kadar ve etkisi geçene kadar, uygulama yaptığınız bölgeye hiçbir şekilde çizme, ovalama ya da sıcak ve soğuğa maruz bırakma gibi durumlara yer vermemelisiniz. Uygularken ince bir tabaka halinde uygulama yapmaya ve cilde iyice yedirmeye de özen gösterilmelidir.

Anestol Pomad Doz Hesabı Nasıl Yapılır?

Anestol pomad, bir seferde uygulandığı zaman 5 gramlık olarak uygulanabilir. 5 gramlık doz içerisinde 250 mg likodain etken maddesi yer alıyor. Bu nedenle bir seferlik uygulamadan 5 gramı geçmemeye özen gösterilmesi gerekiyor. Çocuklar ve yetişkinler için bu kullanım hesabı farklıdır. Bu nedenle herkes kendisi için en uygun doz hesabını doktoruna danışmalıdır. Gün içerisinde uygulanabilecek en fazla miktar ise 20 gramdır. 20 gramlık bir uygulama içerisinde en fazla 1000 mg lidokain içerir. İlgili Link: Kara Merhem

Anestol Pomad Doz Aşımında Ne Yapılmalıdır?

Krem formunda uygulanmakta olan anestol pomad ilacı, aşırı doz aşımına gidildiği zaman mutlaka bol su ile yıkanmalıdır. Doktora ve eczacıya da danışılmalıdır.

Web sitemizde yayınlanan merhem, krem, sabun, jel ürünlerini kullanırken alerjik reaksiyon göstermemek için doktorunuzun yönlendirmesini dikkate alın. Unutmayın ki ilaç kullanımı ancak Dr reçetesi ile yapılmalıdır. Sitemizde bu alanda gördüğünüz tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Bu tarz ürünleri kullanmak sizin kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sonucunda oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda saglikguncel.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.