Sağlık Bilgi Kaynağı

Acnemix Jel Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 10.578

Sivilce ve akne konusunda başı dertte olan her kişinin hayatında karşılaştığı ilaçlardan biri olan Acnemix Jel, cildin eski durumuna gelmesi için iyileştirici bir etkiye sahiptir. Acnemix Jel Nedir? Nasıl Kullanılır? adlı yazımızda yan etkilerinin neler olduğu, ne işe yaradığı, muadillerinin neler olduğu, satış fiyatını, özelliklerini ve cilt üzerinde hangi etkileri gösterdiği hakkında bilgiler yer almaktadır.

Eczaneden satın alındığında farklı birçok madde olarak görülen Acnemix, karıştırılarak jel kıvamı oluşturulmasını sağlar ve krem şeklinde sorunlu bölgeye uygulanır. Siyah nokta, sivilce, akne ve cilt kirlerinin tedavisinde kullanılan temizleyici görevini üstlenmektedir. Doktorların, sivilce ve akne sorunu ile başvuran hastalarına başlattığı en popüler tedavilerden biridir. Tüm cilt tiplerine uyum gösterir.

Cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olan Acnemix Jel, inatçı siyah noktalardan ve sivilce oluşumunu tetikleyen yağ bezelerinin yok olmasını sağlar. Düzenli kullanım sonrasında ciltteki fazla yağ giderilir, sivilce ve akne oluşumunu engelleyen bakterilerde azalma görülür. Temiz ve pürüzsüz bir cilt oluşumu için gerekli tüm özellikleri taşır.

Acnemix Jel Ne İşe Yarar?

Acnemix jel, cildi kurutmadan akne döküntüleri, siyah nokta ve sivilcelerin temizlenmesine yardımcı olur. Düzenli kullanım sonrasında ciltteki fazla yağın giderilmesini sağlayarak ideal dengeyi oluşturur. Cilt renginde de gözle görülür bir değişikliğe yol açar. Daha önceki sivilce ve aknelerin bıraktığı koyu lekelerin ideal ten rengine dönüşmesine yardımcı olur. Cildiniz jele karşı aşırı kuruyarak tepki veriyor ise gün içerisinde nemlendirici kullanarak dengelemeye çalışabilirsiniz.

Var olan akne ve sivilcelerin tedavisinde kullanılan Acnemix jel, potansiyel aknelerin alevlenmesinin de önüne geçer. Akne eğilimi görülen ciltlerde kullanılarak cilt dengesinin kontrol altında tutulması sağlanır.

Acnemix Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Acnemix jel oral veya enjekte yollarla kullanılmadığı için yüksek oranda yan etki görülmemektedir. Ancak daha önceden var olan rahatsızlıklarınız, cildiniz alerjik reaksiyonları ve başka ilaçlarla kullanımı yan etkilere yol açabilir. Acnemix jel tedavisine başlamadan önce daha önceki rahatsızlıklarınız ve kullandığınız tüm ilaçlar hakkında doktorunuza bilgi vermeniz sağlıklı sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır.
  • Tretinoin (Tretin-X, Retin-A, Renova, Avita, Altınac) kullanırken Acnemix jelin kullanılması tavsiye edilmez. Bu ilaçlar ile Acnemix jelin beraberin kullanımı cilt üzerinde aşırı tahriş ve deformasyona yol açabilir.
  • Bu jel kremin, doğmamış bir bebek üzerindeki etkisi bilinmemektedir. Hamilelik döneminde olan kadınların ilacı kullanmadan önce doktoruna bildirmesi ve doktor onayı alması gereklidir.
  • Bu jel kremin, anne sütü ile bebeğe geçip geçmeyeceği hakkında bilgi bulunmamaktadır. Bebek sahibi iseniz bu durumu doktorunuza söyleyerek onay almanız gerekmektedir.

Acnemix Jel Nasıl Kullanılır?

Acnemix Jel Nedir

Acnemix jel kullanımı, hastanın cilt tipine ve şikayet durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Doktorunuz tarafından reçete edilen biçimde düzenli kullanmaya önem veriniz. Reçetede belirtilen kullanımdan daha az veya daha fazla miktarlarda uygulama yapmayın.

Acnemix jel kremi genel olarak yan etkilere sebep olmasa da nadir olarak alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Cildinizin jel kreme karşı verdiği tepki ölçmek için Acnemix jelin test dozu adı verilen küçük ölçeklerinden satın alabilirsiniz. 3 gün boyunca kullanılmak için ideal olan bu üründen faydalanarak cildinizin vereceği tepkiyi gözlemleyebilirsiniz. Üç gün iyileştirme için kısa bir süre olsa da cilt tepkinizin ölçülmesi için idealdir.

Acnemix jel, paket içerisinde birçok etken madde ile geldiği için nasıl kullanılır sorusuna yanıt aranmaktadır. Paket içerisindeki maddeleri karıştırarak jel kıvamında bir krem elde etmeniz gerekiyor. Jeli, belirtilen talimatlarda saklayarak ay boyunca düzenli şekilde kullanabilirsiniz.

Jel kremi uygulamadan önce ellerinizi ve uygulanacak bölgeyi yıkadıktan sonra kurulayın. Sorunlu bölgeye yetecek kadar jel kremi elinize aldıktan sonra ince bir tabaka oluşturarak daireler çizin. Ovalama işlemi, jelin cilt üzerinde daha büyük etki göstermesini sağlar. Kullanım sonrasında cildinizi kapatmanız gerekmez. Doktorunuz tarafından aksi söylenmediği sürece ilgili bölgeyi örtmeyin, sarmayın ve bandajlamayın.

Beyaz bir yapıya sahip olduğu için saç diplerinde ve kumaşlarda beyazlamalara neden olabilir. Kullanım sırasında bu detaylara dikkat ederek çevreye bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Akne ve sivilce şikayetinizin azalması birkaç hafta kadar sürebilir. İlacı belirtilen süre boyunca düzenli şekilde kullanmanız gereklidir. İlaç sonunda herhangi bir düzelme görülmedi ise doktorunuza tekrar belirterek farklı bir tedavinin uygulanmasını talep edebilirsiniz.

Acnemix jelin gün içerisinde bir ila üç kez uygulanması tavsiye edilir. Doktor reçetelerinde ilacın kullanımı da yer almaktadır. Cilt tipinize ve rahatsızlık boyutuna göre sizlere uygun kullanım talimatı yazılacaktır.

İlaç bitiminde cildinizde düzelme görülüyor ise yeni bir reçeteyle ilaca devam edebilirsiniz. Acnemix jel kullanan hastaların bir aylık süre sonunda düzelme gözlemlediği görülmektedir.

Acnemix Jel Yan Etkileri

Cilt üzerine uygulanan bir krem olduğu için alerjik reaksiyonlara ya da cilt tahrişlerine neden olabilir. Bu reaksiyonlar, bir gün ya da birkaç hafta sonra da ortaya çıkabilir. Krem kullanımı cildinizi kötü etkiliyor ise zaman kaybetmeden doktorunuza bildirmeniz gerekiyor.

Acnemix jelin yan etkileri yüz ve dudaklarda şişme, hafif baş dönmesi, nefes almada güçlük, kaşıntı ve kurdeşen olarak ifade edilmektedir. Bu yan etkilerden birini veya birkaçını gördüğünüz takdirde ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza başvurmalısınız.

Yaygın olarak görülen etkiler ise ciltte yanma, kaşıntı, karıncalanma, cilt kuruluğu, dökülme, soyulma, kızarıklık ve tahriştir. Tahriş oranı artmaya başlıyor ise ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

Acnemix Jel Fiyatı Ne Kadar?

Acnemix jel reçetesiz de satılan bir ilaçtır. 2020 yılı itibari ile eczanelerde 52,90 TL’ye satılmaktadır. Reçetelendirilmesi ile daha düşük ücretlere satın alınmaktadır.

Acnemix Jel Muadilleri Nedir?

Eritretin Jel, Benzamycin topikal jel ve Benzaderm topikal jel, bu ürünün muadilleri olarak satılmaktadır.

Web sitemizde yayınlanan merhem, krem, sabun, jel ürünlerini kullanırken alerjik reaksiyon göstermemek için doktorunuzun yönlendirmesini dikkate alın. Unutmayın ki ilaç kullanımı ancak Dr reçetesi ile yapılmalıdır. Sitemizde bu alanda gördüğünüz tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Bu tarz ürünleri kullanmak sizin kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sonucunda oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda saglikguncel.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.