Sağlık Bilgi Kaynağı

Selülitlere Veda Etmeye Hazır Mısınız?

0 26

Kadınların en büyük sıkıntılarından bir tanesi selülitlerdir. Bu selülitler tedavi edilmediği müddetçe her geçen gün fazlalaşmaya devam eder ve can sıkıcı olmaya başlar. Selülitlerden kurtulmak ve vücudunuzun kusursuz bir güzelliğe sahip olması için vücudunuzu şımartmanızda fayda vardır. Vücudunuz için kendi cilt tipinize uyumlu peelingler belirleyerek düzenli peeling yapabilirsiniz. 1 ila 2 ay sonrasında gözle görülür bir şekilde azalma olacaktır. Burada önemli olan nokta peelingi her hafta mutlaka uygulamanızdır.

Bol Bol Su İçin

Su içmek her alanda sağlığa faydalı olan gıdadır. Her gün mutlaka 2 litre kadar su içmeniz gerekir. Selülitleri önlemenin en iyi yolu önce beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekten geçer. Sağlıklı beslenmeden sonra 2 litre su da içerseniz selülitlerin daha fazla çoğalmasını engelleyebilirsiniz. Selülit oluşumlarını engellemek için alkol ve sigara gibi zararlı besinleri tüketmemeniz gerekir. Selülitlerden kurtulmak için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirdikten sonra mutlaka hareket etmeye özen gösterin. Günde en az 1 saat yürüyün.

Türk Kahvesi Maskesi

Türk kahvesi, evlerimizde, işyerlerinde her zaman tüketilen bir içecektir. Sağlıya faydaları bir yana selülitlere olan faydası da herkes tarafından bilinmektedir. Yapılan araştırmalarda uzmanların ortaya çıkardığı sonuç Türk kahvesinin selülit oluşumunu engellediğini açıklamıştır. Kahveyi içtikten sonra kalan telvesini bir kavanoza alın gün içerisinde kaç adet kahve içiyorsanız hepsini bu kavanoza ekleyin. Ilık su ile macun kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı selülit olan noktalara sürün ve masaj yapın. Düzenli uygulamalardan sonra selülitlerinizin azaldığını görebilirsiniz.

Selülitlerden Kurtulmak İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi her derde deva olan bir üründür. Çeşitli cilt problemlerine iyi geldiği görülmekte olup selülit tedavilerinde de kullanılmaktadır. 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir bardak suyu karıştırın. İsteğe göre tatlandırmak amaçlı karışıma balda ekleyebilirsiniz. Bu karışımı her gün mutlaka için. Dilerseniz selülit olan noktalara bu karışımı uygulayabilirsiniz. Krem sürmeyi sevenlerde masaj kremi içerisine elma sirkesi ekleyerek bu karışımı her gün vücudunuza sürün. Kısa süre sonrasında selülit gibi inatçı sorunlardan kurtularak daha kusursuz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.